Zastosowanie rolet antywłamaniowych w Warszawie

Rolety

Warszawa to miasto z największą liczbą ludności w Polsce. Ma to być może przełożenie na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Często w dużych miastach ludzie czują się bardziej narażeni na niebezpieczeństwo ze strony innych ludzi. Strzeżone osiedla, wzmożone patrole, monitoring, to tylko jedne z licznych rozwiązań, które się stosuje dla zapewniania ludziom wyższego poziomu bezpieczeństwa. Do takich rozwiązań zaliczyć można także rolety zewnętrzne, antywłamaniowe.

Czy w stolicy warto zamontować rolety antywłamaniowe?

Panorama WarszawyStandardowo stosuje się je na okna i drzwi domów. Elektryczne rolety antywłamaniowe ochraniają te obiekty przed osobami niepowołanymi. Są zamontowane wokół ramy drzwi i okien i zbudowane są z wysoce odpornych materiałów, takich jak np. tytan. Nie da rady ich odgiąć ani przeciąć, dzięki czemu nie można przez nie dostać się do środka domu. Elektronicznymi roletami można sterować z pomocą pilota. Składają się mocnych listew, które automatycznie rozwijają się z kasety bądź składają się z pionowych paneli, które przesuwają się po poziomych prowadnicach. Najczęściej w domach jednorodzinnych stosuje się takie rozwiązania jak elektryczne rolety antywłamaniowe Warszawa jednak składa się w większości z budynków wielorodzinnych. To właśnie takie budynki tworzą w większości panoramę stolicy. Tam rolety również służą za rozwiązania prewencyjne. Można je stosować do ochrony pomieszczeń, które najbardziej narażone są na włamania.

RoletyRoletę antywłamaniową można zamocować np. na drzwiach do piwnicy. Ma to tym większe znaczenie, że piwnice w bloku są bardzo narażone na włamania, ponieważ przechowuje się tam wiele rzeczy, w tym także czasem kosztownych, a ponadto dostęp do korytarza piwnicy ma każdy mieszkaniec bloków. Oprócz tego wiele mieszkańców blokowisk za pomocą rolety antywłamaniowej ochrania swoje drzwi balkonowe, szczególnie jeśli ich mieszkanie jest usytuowane na parterze lub na niższych piętrach. Włamywacze często korzystają z drzwi balkonowych, do tego by wejść do mieszkania. Oprócz tego wiele mieszkańców Warszawy posiada ogródek, na którego terenie ma domek letni. Te budynki również często stają się celem ataków włamywaczy, ponieważ w środku rzadko spotyka się właścicieli. Na drzwiach i oknach domku również można zamocować rolety, które zamyka się na czas nieobecności właściciela działki.

Cena za roletę antywłamaniową nie jest wysoka, a być może pozwoli ochronić dobytek i własność. Rolety antywłamaniowe można zastosować nie tylko do ochrony domków jednorodzinnych, ale mogą także skorzystać z nich mieszkańcy domów wielorodzinnych czy bloków. Tam również są pomieszczenia, które są bardzo narażone na włamania.