Zastosowanie refleksoli w termoizolacji budynków

refleksole

Na komfort mieszkalny wpływa bardzo wiele czynników – powierzchnia pomieszczeń, wykończenie wnętrza, a także temperatura panująca wewnątrz. W celu zapewnienia właściwej temperatury stosuje się kilka rozwiązań, dzięki którym w naszym domu nigdy nie będzie zbyt zimno, ani też zbyt ciepło.

Refleksole jako izolacja

refleksoleW pierwszej kolejności powstaje odpowiednie wykończenie elewacji wyposażone w materiał izolujący. Następnie wybieramy system grzewczy dla naszego domu – ogrzewanie podłogowe, centralne lub też tradycyjny kominek. Niezależnie od tego, jakim sposobem zamierzamy zapewnić naszemu mieszkaniu ciepło, warto zaopatrzyć się w jeszcze jeden element mający ogromny wpływ na utrzymanie właściwej temperatury wnętrza, mianowicie refleksole. Jest to rodzaj rolet montowanych najczęściej na zewnątrz budynków. Najlepiej sprawdzają się one w przypadku domów z dużymi oknami tarasowymi, które mają za zadanie przepuszczać jak największą ilość światła do wnętrza. Tego typu okna sprawiają, że dom może stać się niemal samowystarczalny pod względem wykorzystania energii cieplnej – dzięki dużej powierzchni szkieł wnętrze domu szybko się nagrzewa, kumulując ciepło w środku.

refleksoleTo rozwiązanie bardzo ekologiczne i wyjątkowo oszczędne – zwłaszcza w okresie grzewczym, jednak latem może przysporzyć kłopotu, nadmiernie ogrzewając dom. Wtedy z pomocą przychodzą refleksole, które mogą stanowić doskonałą izolację dla domu, odbijając promienie słoneczne. Pokryte warstwą poliestru aluminiowe rolety stanowią skuteczną barierę dla słońca, dzięki czemu wnętrze pozostaje chłodne nawet wtedy, gdy na zewnątrz panują bardzo wysokie temperatury – to rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzamy na systemach klimatyzacyjnych. Ich dodatkowym atutem są walory estetyczne. Rolety zewnętrzne znakomicie się prezentują – są bardzo dyskretną konstrukcją doskonale wpasowującą się we współczesne trendy architektoniczne, które dążą obecnie do uzyskania efektu minimalistycznego. Refleksole są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz, oddziaływanie promieni słonecznych, a także mróz. Wykonane są z wyjątkowo trwałych materiałów, dlatego są inwestycją na lata.

Świetnie sprawdzają się zarówno w warunkach domowych, jak i w budynkach użyteczności publicznej, takich jak hotele, restauracje, galerie handlowe czy też kina i teatry – dzięki swej strukturze mogą posłużyć jako element służący całkowitemu wyciemnieniu sal, na których odbywają się seanse i spektakle. Są całkowicie zautomatyzowane, co znacząco wpływa na komfort ich użytkowania.