Zalety nierdzewnych balustrad

balustrady nierdzewne

Na każdej klatce schodowej i na każdym balkonie trzeba koniecznie zamontować balustrady. Dzięki temu można z tych elementów architektonicznych korzystać w sposób bezpieczny. Z balkonu łatwo można byłoby spaść, natomiast osobom starszym wchodzenie po stopniach bez ,,podpórki” w postaci balustrady sprawiałoby trudność. Dlatego też dobrze dopasowana balustrada jest naprawdę bardzo ważna. Do wyboru są balustrady wykonane z różnych materiałów.

Balustrady ze stali nierdzewnej

balustrady nierdzewneSzkło będzie pasować do nowoczesnych wnętrz, jest transparentne więc pasuje do każdego koloru. Jednak na szklanej balustradzie balkonowej będzie widać zacieki po deszczu, a na tej schodowej – smugi zostawione przed odciski dłoni. Z kolei balustrady drewniane pasują do wnętrz klasycznych, są przyjemne w dotyku i naturalne, jednak najszybciej się zniszczą, trzeba je bejcować i olejować, by zachowały swoje walory estetyczne. Dlatego też dobrym rozwiązaniem stają się nowoczesne balustrady nierdzewne w małopolskim. Balustrady metalowe z powodzeniem można stosować jako balustrady wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Stal nie zardzewieje, nawet jeśli stale będzie narażona na działanie wody (opadów atmosferycznych). To też ułatwia jej czyszczenie, bo nawet jeśli za bardzo zmoczymy gąbkę to nic się nie stanie, woda po prostu spłynie. Kolejną zaletą balustrad nierdzewnych jest ich odporność na uszkodzenia mechaniczne. Trudno jest je zarysować, nie mówiąc o wygięciu. Nawet przy użyciu ostrej myjki czy przy uderzeniu nic się nie stanie.

balustrady nierdzewneTo ważne szczególnie przy schodach w firmie, czy magazynie, gdzie przenoszone są duże i ciężkie ładunki, które mogłyby uszkodzić balustradę. Kolejną zaletą balustrad jest ich nowoczesny wygląd. Delikatnie połyskliwa stal pasuje idealnie zarówno do nowoczesnych wnętrz i domów, jak również do budynków firmowych. Warto zaznaczyć, że stalowa rame można połączyć ze szklanymi przęsłami. Takie rozwiązanie jest dobre na półpiętra w biurowcach. Ponadto, metal można formować. Jednym będzie odpowiadała prosta balustrada z owalnymi prętami, a inni wybiorą artystyczną balustradę kutą z motywami roślinnymi.

Dzięki temu można zamówić idealnie dopasowaną do stylu budynku balustradę nierdzewną. Podsumowując, balustrady nierdzewne to zdecydowanie dobry wybór zarówno jeśli chodzi o schody, jak i balkony. Stal która jest zabezpieczona przez korozją dobrze wygląda, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i te spowodowane wilgocią, jak również nie wymagają częstych zabiegów pielęgnacyjnych. Taka balustrada jest łatwa do mycia i zawsze świetnie wygląda.