Wytrzymałe lakiery proszkowe stosowane w Inowrocławiu

malowanie proszkowe

Problem w malowaniu elementów stalowych polega na tym, że nie każda farba się do tego nadaje. Konstrukcje stalowe muszą być pokryte taką powłoka, która w doskonały sposób będzie chroniła elementy przed korozją lub uszkodzeniami mechanicznymi. Nawet jeśli znajdziemy farbę, która będzie przylegać do naszych elementów, to zwykle jedna warstwa powłoki nie wystarcza i musimy malować kilka razy.

Malowanie proszkowe w dwóch opcjach

malowanie proszkoweJest to nieopłacalne, dlatego producenci elementów konstrukcyjnych ze stali korzystają z usług lakierni proszkowych. Malowanie elementów stalowych może być wykonane na dwa sposoby. Możemy nanosić powłokę ochronną na kształtowniki stalowe, z których wykonane są dźwigary lub pokrywać już zmontowany element. Wybierając malowanie proszkowe w Inowrocławiu możemy dowolnie wybierać między tymi dwoma opcjami, ponieważ firmy dysponują bardzo dużymi piecami polimeryzacyjnymi. Dlaczego w budownictwie tak chętnie wykorzystuje się proces malowania proszkowego? Jest to zdeterminowane przede wszystkim jakością uzyskanych powłok. Jednorazowy proces pozwala na uzyskanie grubości pokrycia o wystarczającym wymiarze określonym w normach. Dużą zaletą są również same właściwości epoksydowo – poliestrowych pyłów. Dzięki nim nasz element będzie chroniony przed korozją chemiczną oraz biologiczną i będzie odporny na działanie czynników atmosferycznych.

malowanie proszkoweDo tego dochodzi znaczna wytrzymałość mechaniczna lakieru, dzięki której nie spowodujemy odprysków podczas montażu elementu. W jaki sposób lakiernie w Inowrocławiu świadczą tak dobre jakościowo usługi? Posiadają odpowiednie maszyny, które umożliwiają tworzenie nowoczesnych powłok. Do bardzo szczelnych i czystych komór lakierniczych wstawia się stalowe lub aluminiowe elementy, które następnie otulane są warstwą proszku. Wytłaczane przez specjalne dysze cząstki, są ładowane specjalnym ładunkiem elektrostatycznym, dzięki czemu zaczynają przylegać do uziemionego wcześniej elementu. Ponieważ oddziaływania kinetyczne nie występują między cząstkami farby, powłoka jest bardzo równomierna i doskonale poddaje się procesowi utrwalania. Utrwalanie tego typu elementów zachodzi poprzez podgrzanie ich do odpowiedniej temperatury.

Duże znaczenie dla całego procesu polimeryzacji ma dobranie odpowiedniego czasu dla grubości elementów oraz rodzaju farby proszkowej. Jeżeli będziemy wykonywać powłoki z dużą starannością to mamy pewność, że będą one posiadały nie tylko znaczną wytrzymałość na uszkodzenia oraz czynniki chemiczne, ale również wysokie walory estetyczne.