Wytrzymałe blaty łazienkowe

blaty łazienkowe

Solidny, wodoodporny blat stanowi istotny element wyposażenia każdej łazienki. Współcześnie na rynku funkcjonuje więc wiele firm specjalizujących się w produkcji blatów łazienkowy na zamówienie, w które można wmontowywać umywalki o dowolnej wielkości. Z jakich materiałów najczęściej produkuje się dziś ten funkcjonalny mebel, który musi łączyć w sobie kilka podstawowych cech?

Rodzaje blatów łazienkowych

blaty łazienkoweNa samym wstępie należy podkreślić, że głównym zadaniem blatu łazienkowego jest podtrzymywanie umywalki, która posiada określony ciężar. Mebel ten musi być więc wykonany z niezwykle trwałych, solidnych materiałów, które utrzymają konkretny ciężar przed długie lata. Pamiętamy jednak także o tym, że idealny blat łazienkowy powinien być również estetyczny. Meble te montuje się bowiem najczęściej w centralnym punkcie łazienki, co skutkuje tym, że to właśnie blaty łazienkowe w pierwszej kolejności zwracają naszą uwagę. Z tego też powodu większość firm wychodzi dziś na przeciw oczekiwaniom klientów i oferuje im modne, atrakcyjne wizualnie materiały, które korzystnie wpływają na ogólny wystrój łazienki. Blaty łazienkowe z Warszawy najczęściej wykonuje się z szalenie pożądanego aktualnie marmuru, który jest bardzo elegancki i ponadczasowy.

blaty łazienkowePodczas wyboru blatu wykonanego z całości z kamienia naturalnego, powinniśmy jednak zwrócić uwagę na stopień nasiąkliwości wybranego przez nas materiału. Dzięki temu będziemy mogli wyeliminować wszystkie te kamienie, które mają tendencję do przemakania, co skutkuje powstaniem nieestetycznych zacieków. Swoistą alternatywą dla blatów z kamienia są niewątpliwie meble wykonane ze szkła oraz metalu, które fantastycznie wkomponują się w nowoczesną, minimalistyczną przestrzeń. Warto również pamiętać o tym, że blaty te będą również praktyczne – szkło i metal odporne są bowiem na działanie wilgoci, materiały te łatwo i szybko się również czyści. Sporą popularnością cieszą się także blaty wykonane z egzotycznych, twardych odmian drewna, do których zaliczyć możemy m.in. cedr, dąb oraz jesion. Na samym końcu warto również podkreślić, że piękny wygląd naszych blatów zapewni regularna, odpowiednio dobrana pielęgnacja, która spowolni również naturalny proces niszczenia wybranych przez nas materiałów.

Musimy więc pamiętać o regularnym impregnowaniu drewna za pomocą specjalnych, odpowiednio dobranych środków, które nie tylko nabłyszczą surowiec, przez co będzie on prezentował się znacznie bardziej estetycznie, ale również ochronią go przed przemakaniem. Naturalne kamienie, szkło, metal oraz tworzywa sztuczne powinniśmy natomiast czyścić specjalnymi mleczkami nabłyszczającymi, które dziś zakupimy w większości dobrze zaopatrzonych sklepów.