Jak wykonać przyłącze gazowe?

usługi gazowe

Coraz bardziej staje się popularne gazowe centralne ogrzewanie. Aby je wykonać w domu musimy posiadać przyłącze gazowe. Ogrzewanie na gaz ziemny jest opłacalne. Porównując z innymi sposobami na ogrzewanie (gazem płynnym, olejem opałowym, energią elektryczną) wytworzenie energii cielnej jest najtańsze właśnie w tym przypadku.

Czy będą nam potrzebne usługi gazownicze?

usługi gazowePierwszym krokiem do wykonania przyłącza gazowego jest jest ocenienie takiej możliwości technicznej przed zakład gazowy. Dokumenty dotyczące wydania warunków technicznych wydawane są do trzydziestu dni od zgłoszenia. Najlepszym rozwiązaniem do wykonania przyłącza jest fakt, że instalacja gazociągu znajduje się w pobliżu naszej działki. Należy pamiętać, że w obowiązku zakładu gazowniczego jest doprowadzenie do granic naszej działki instalacji jak i wykonanie przyłącza. W tym przypadku, jeśli chłodzi o koszty inwestycji to z gazownią rozliczamy się ryczałtowo, najczęściej jest to około dwadzieścia pięć procent kosztów całej inwestycji. Problemem jest jeśli gazociąg znajduje się w dalszej odległości od naszej działki. Wtedy gazownia nie ma obowiązku rozbudowy sieci. W tym przypadku koszty inwestycji pokryjemy praktycznie w stu procentach. Warto jest zapoznać się z usługami firm, które takowe przyłącze nam wykonają. Przykładowo jednak z firm, która wykonuje usługi gazownicze świadczone w Bydgoszczy oferuje nie tylko podłączenie gazociągu z przyłączem, ale także wykonanie całej instalacji również na działce. Jeśli chodzi o wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej, to najprostszym rozwiązaniem jest, jeśli projekt domu posiada także projekt takiej instalacji. Jeśli nie ma, musimy zlecić firmie wykonanie takiego projektu. Przyłącze wykonywane na posesji zbudowana jest z kilku istotnych elementów. Po pierwsze na granicy działki znajduje się skrzynka przyłącza z instalacją sieci gazowej. W danej skrzynce znajduje się licznik oraz reduktor gazowy. Następnie dana skrzynka połączona jest instalacją ze skrzynka znajdującą się na budynku. Dana skrzynka osłonowa zawiera zawór, który w razie konieczności odcina dopływ gazy do budynku. Jeśli nie ma możliwości połączenia się z instalacja gazową czasem montowane są na posesji zbiorniki na gaz, najczęściej jest to gaz płynny.

Firma, której domeną są usługi gazownicze świadczone w Bydgoszczy taki zbiornik umieszcza na fundamencie. Następnie jest on połączony przewodem układanym na zagęszczonym piasku z szafką gazową. Szafka ta najczęściej umieszczona jest w ścianie budynku, zawiera kurek główny instalacji oraz reduktor drugiego stopnia.