Wygodne bramy wjazdowe – automatyka do bram

Specyfika bram, zarówno wjazdowych, jak i garażowych, umożliwia dokonanie wyboru, który zależny będzie tylko i wyłącznie od potrzeb indywidualnych domowników, jak również i, w pewnym stopniu warunków, które mogą wpłynąć na ewentualny wybór, jak chociażby rzeźba terenu, jaka prowadzi poprzez posesję na teren wjazdowy. Kiedy rzeźba terenu jest płaska i w miarę równa, a droga wjazdowa znajduje się na dobrą sprawę tuż przy drodze publicznej, często wybór pada na bramę wjazdową przesuwną.

Brama przesuwna to pełna automatyka do bram, jakie współcześnie, zakupić można również z myślą o terenie prywatnym, a nie tylko jak bywało zwykle do tej pory, wyłącznie w celu ochrony terenu przemysłowego. Brama przesuwna, nie potrzebuje zbyt wiele przestrzeni pod względem szerokości, ponieważ w odróżnieniu od bramy skrzydłowej, jedyny ruch, jaki obserwujemy to ruch tzw. przesuwny, czyli praktycznie rzecz ujmując, brama wykonuje tylko i wyłącznie ruch równolegle, nie potrzebując dodatkowego miejsca, kiedy pozostaje ona otwarta. Współczesne bramy tego typu, wyposażone są w system mechaniczny, który pozwala otworzyć bramę także i wtedy, gdy zabraknie prądu, co jest pożyteczną opcją ze względu na czynniki losowe. W domyślnym działaniu, z wykorzystaniem energii elektrycznej, brama przesuwna korzysta z technologii, która umożliwia dużą częstotliwość użycia; silnik, jest przez cały czas chłodzony, co umożliwia wytężoną pracę bez utraty funkcji bramy, których jest bardzo wiele. Jedną z najbardziej cenionych przez klientów funkcją, jaką dysponuje przesuwny typ bram wjazdowych, jest system, dzięki któremu brama ulega zablokowaniu, kiedy zakończy się przejazd na posesję, autoryzowany za pomocą pilota.

Wtedy, nie ma potrzeby dodatkowego ryglowania bramy, jak dotychczas było to konieczne w wielu modelach; brama blokuje się automatycznie, natychmiast po ustaniu pracy silnika i tym samym, żadna niepowołana osoba nie jest w stanie przejść na teren posesji.