Właściwie ocieplane hale namiotowe

Rozwój przedsiębiorstwa w sektorze przemysłowym w większości przypadków wiąże się ze wzrostem produkcji. To z kolei wymaga zwiększenia ilości przestrzeni magazynowej w której będzie można przechowywać zarówno materiały surowe, jak i gotowe produkty. Zwykle takie miejsce nie wymaga żadnych, specjalnych rozwiązań, czy warunków, które trzeba spełnić. Ważna jest odpowiednia ilość miejsca i ochrona.

Rozwiązania techniczne w halach namiotowych

hale namiotowe z ociepleniemDobrym rozwiązaniem są hale namiotowe wykonywane na zamówienie przez odpowiednie firmy. Najczęściej są to konstrukcje w pełni prefabrykowane. Oznacza to, że poszczególne elementy wykonywane są na specjalne zamówienie w specyficznej fabryce. Dzięki temu, gdy taki produkt zostaje dowieziony na miejsce, należy go tylko złożyć w całość. Rozwiązanie to nie wymaga żadnych, dodatkowych prac przy samej konstrukcji. Ważne jest jednak właściwe zebranie wymiarów oraz przygotowanie wstępnego planu konstrukcji na podstawie którego jej elementy będą mogły zostać wykonane specjalnie pod to zamówienie. Najczęściej producenci oferują usługi swoich własnych architektów, którzy zajmują się tego typu usługą. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki temu jest ona właściwie dopasowana do działki, oraz potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Takie hale namiotowe z ociepleniem mogą wymagać dodatkowych rozwiązań, niż standardowa konstrukcja, dlatego też warto zwrócić uwagę na ten temat.

hale namiotowe z ociepleniemZależnie od składowanych elementów wewnątrz, mogą one wymagać konkretnej temperatury ich składowania w której zachowują swój neutralny stan i nie dzieje się z nimi nic złego. Ocieplenie jest jednak także komfortowe dla pracowników stacjonujących na terenie takiego obiektu. Należy pamiętać, że utrzymanie właściwych warunków wewnątrz budynku wiąże się ze spełnieniem norm BHP panujących w naszym kraju. Dlatego też skorzystanie z ocieplenia jest rozsądnym wyjściem, które zapewni pracownikom komfort, a składowanym materiałom właściwe warunki. Hale namiotowe wykonywane są najczęściej z wysokiej jakości stopu stali, który charakteryzuje się wysoką statecznością. Dzięki temu takie hale są odporne na działanie wiatru, oraz innych czynników atmosferycznych takich jak napór wiatru, czy też śniegu.

Najczęściej pokrywa się je grubą blachą, która uniemożliwia niepożądanym osobom dostanie się do wnętrza takiego obiektu. Do ocieplenia takiej blachy najczęściej wykorzystuje się piankę poliuretanową, która doskonale spełnia swoje zadanie wypełniając wszelkie szczeliny pomiędzy łączeniami metalu. Właściwie wykonana termoizolacja w hali namiotowej gwarantuje komfort i funkcjonalność przez długie lata.