Wielofunkcyjne ławostoły dla rodzin z dziećmi

ławy podnoszone

Pokoje dla dzieci są specjalnym miejscem do aranżacji. Na samym początku, gdy dziecko pojawia się na świecie, wystrój nie jest trudny – przede wszystkim ma być funkcjonalny. Dokładnie wiemy, czego dziecko potrzebuje. Gdy maluch osiąga już pewien wiek, konieczne jest przemeblowanie.

Ławy podnoszone do domu

 ławy podnoszoneKilkulatek może już przejawiać pewne zainteresowania, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Jednak ci z nas, którzy mają już dzieci, doskonale wiedzą, że mieszkanie dla dziecka trzeba przygotować całościowo. Nie wystarczy jedynie aranżacja pokoju. To tutaj możemy wziąć pod uwagę dziecięce marzenia i zainteresowania. Dobrać tapety z motywem kosmosu lub ozdobione bajecznymi postaciami. Żadna rodzina nie wymaga jednak, by dziecko spędzało wolny czas w domu wyłącznie w swoim pokoju. Dlatego meble, które będą funkcjonalne również dla dziecka, są bardzo ważne, np.: w salonie, gdzie gromadzi się cała rodzina. Tutaj poleca się funkcjonalne ławy podnoszone, które są wyjątkowo praktycznie w domu, w którym dorasta młody człowiek. Te, które z małych rozmiarów kawowych stolików możemy rozłożyć do rozmiarów ławy, nazywa się ławostołami. Dodatkowo wiele z takich mebli ma wygodną funkcję podnoszenia blatu.

 ławy podnoszonePo pierwsze to wygodne miejsce do odrabiania lekcji. Nie każdy metraż pozwoli nam na umieszczenie biurka w dziecięcym pokoju. Nawet wtedy, w pierwszych klasach dzieci często potrzebują pomocy z zadaniami. Wówczas rodzic musiałby niewygodnie pochylać się nad małym, dziecięcym biurkiem. Przy funkcjonalnej ławie podnoszonej dziecko wygodnie odrobi lekcje przy złożonym meblu. Jeśli będzie potrzebować naszej pomocy, bez problemu podniesiemy blat, tak by dopasować go do naszego wzrostu. Już dla maluchów ławostoły mogą być wygodnym miejscem dla zabawy, gdy złożymy i opuścimy blat tak, by dziecko wygodnie do niego dosięgało. Jeśli będziemy chcieli przerwać czas zabawy czy całą rodziną zjeść posiłek łatwo rozłożymy stolik tak, by komfortowo zasiąść przy nim do obiadu. Rozkładane i podnoszone ławostoły to wielofunkcyjne meble, które docenia coraz większa rzesza osób. Te wielofunkcyjne meble były początkowo lubiane głównie przez mieszkańców małych mieszkań. Jednak coraz częściej ludzie zaopatrują się w nie, niezależnie od metrażu, na którym żyją.

W ciągu zwykłych dni ławostoły przybierają formę eleganckich kawowych stolików, które nie zabierają przestrzeni i idealnie prezentują się obok sofy w salonie. Wieczorem, gdy podejmujemy u siebie gości, zmienią się w miejsce, na którym zmieścimy wiele przekąsek i napojów. Ważne jest, by system rozkładania i podnoszenia blatu był prosty i działał płynnie.