Wszystko co trzeba wiedzieć o szklanych balustradach

balustrada szklana

Szklane balustrady sprawdzają się w wielu miejscach. Nadają się do schodów, na balkony, tarasy, półpiętra. Można je montować w domach, jak i w firmach. Jednak zanim klient się na nie zdecyduje to powinien zapoznać się ze szczegółami odnośnie ich specyfikacji, charakterystyki, zasad montażu i czyszczenia. Przede wszystkim o montażu szklanych balustrad trzeba pomyśleć na etapie budowy.

Czy warto wybrać szklaną balustradę?

balustrada szklanaSą one bardzo ciężkie, mają masę większą niż balustrady z drewna. W dodatku są one połączone z metalowymi łączeniami, które dodatkowo dodają im ciężaru. Ściana i podłoże do których są mocowane powinny być specjalnie wzmocnione, by nie pękało pod wpływem ciężaru szkła. Metal jest najtrwalszym materiałem, a że wybiera się do tego stal nierdzewną to można mieć pewność, że nie będzie korodował. Dobrej jakości balustrady szklane produkowane w krakowie są bardzo dobrym zakupem. Szkło jest specjalnie zabezpieczone, dzięki czemu nawet przy silnym uderzeniu nie rozpadnie się ono na milion kawałków, tylko powstaną pęknięcia na tafli szkła. Szkło jest także odporne na wszelkie uszkodzenia chemiczne. Latem nie będzie się bardzo nagrzewało, a zimą wychładzało. Nie odkształca się, nie gnie, nie koroduje, czy nie gnije. Nie trzeba go także konserwować ani czyścić specjalistycznymi środkami, tak jak na przykład drewno. Do niego trzeba stosować środki na bazie oleju, a także regularnie co roku je bejcować i lakierować w celu zachowania koloru i blasku, a także zabezpieczeniu przed działaniem wilgoci.

balustrada szklanaSzkło jest zatem bezproblemowym materiałem. Warto jedynie zainwestować w specjalne ściereczki z mikrofibry do czyszczenia powierzchni szklanych, jak również w spray do szyb, dzięki którym szybko usunie się wszelkie zabrudzenia ze szkła. Co jeszcze trzeba wiedzieć o balustradach? Warto wspomnieć o ich estetyce. Szkło spotyka się przede wszystkim w budynkach nowoczesnych, takich jak wieżowce i budynki korporacyjne. Nie oznacza to oczywiście, że szklane balustrady nie nadają się do domów. Warto jest wtedy połączyć je z drewnianymi łączeniami, nie zaś z metalowymi. Jasne drewno nada szklanej balustradzie bardziej domowego i przytulnego charakteru.

Ciemniejsze będzie bardziej odpowiednie do wnętrz kolonialnych, czy biurowych, a także do wspomnianych wieżowców. Szklana balustrada to zdecydowanie dobra inwestycja. Są one estetyczne i praktyczne. Nie trzeba o nie zbytnio dbać, jedynie często przeczyścić ścierką z mikrofibry. Są solidne, mocne, można je łączyć z metalem i drewnem. Na pewno spodobają się one każdemu.