Skuteczne metody czyszczenia dywanów

czyszczenie dywanów

Dywan przy kanapie, pod stolikiem, czy koło łóżka sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne i eleganckie. Puszysty dywan typu shaggy będzie uwielbiany przez dzieci, płaskie dywany z geometrycznym wzorem dodadzą uroku nowoczesnemu wnętrzu, a dywan z frędzlami nada retro charakteru pomieszczeniu. Dywany powinny być miękkie i przyjemne w dotyku, dzięki nim po wstaniu z łóżka nie trzeba stawiać stóp na zimnych kaflach, a podłoga pod stolikiem nie będzie się rysować.

Skuteczne i dokładne czyszczenie

czyszczenie dywanów Wiadomo jednak, że z czasem dywan zaczyna tracić swój urok. Kolor staje się mniej intensywny, pojawiają się bardzo widoczne plamy, samo odkurzanie nie przynosi spodziewanego efektu. Jak zatem skutecznie wyczyścić dywan? W domach w których mieszkają zwierzaki, czy też wiele osób pali papierosy tkanina dywanowa szybko przesiąka nieprzyjemnym zapachem. Samo wietrzenie pomieszczenia niewiele daje, bo działa doraźnie. Brzydko pachnący dywan można jednak łatwo odświeżyć domowym sposobem. Soda jest bardzo tania, można dostać ją w każdym markecie, doskonale poradzi sobie z pochłanianiem nieprzyjemnych zapachów. Trzeba ją rozsypać na dywanie i po trzydziestu minutach odkurzyć dywan. Do sody można dodać aromaty i olejki zapachowe, na przykład te wykorzystywane w kominkach zapachowych do aromaterapii. W ten sposób nie tylko usunie się nieprzyjemny zapach, ale sprawi, że dywan będzie pięknie pachniał. Plamy z dywanów najlepiej jest usuwać od razu po ich powstaniu.

czyszczenie dywanów Plamę po winie można posypać solą, na tłuste plamy z sosów dać skrobię ziemniaczaną, a na inne zabrudzenia pomoże woda z octem. Domowe sposoby działają jednak wtedy, kiedy od razu się je zastosuje, kiedy plamy są świeże, a brzydki zapach nie jest dojmujący. Kiedy dywan jest mocno zabrudzony, poszarzały, śmierdzący to jedyną opcją jest ekstrakcyjne czyszczenie dywanów w Łodzi. To najskuteczniejszy sposób prania dywanów, pozwalający odnowić nawet najbardziej zabrudzoną tapicerkę. Gorąca woda zmieszana z szamponem piorącym wtłaczana jest pod dużym ciśnieniem w tkaninę dywanu, a potem jest błyskawicznie zasysana do odkurzacza piorącego.

Dzięki temu środek piorący dociera głęboko do włókiem dywanu i usuwa wszystkie, nawet stare zabrudzenia. dodatkowo w związku z tym, że woda jest od razu zasysana z powrotem do odkurzacza to dywan nie nasiąka wodą i szybko wyschnie. Już po kilku godzinach będzie idealnie suchy i można z niego korzystać. Nadmiar wody mógłby sprawić, że dywan będzie pofalowany, trwale odkształcony. A tak pranie ekstrakcyjne temu zapobiega.