Salon spa – czy może odnieść sukces?

meble do spa

Obecnie wielu osobom termin “spa” kojarzy się z ekskluzywnymi, drogimi zabiegami, które nie są dostępne dla “zwykłego” człowieka. Tymczasem powoli przestaje to być luksusem, a staje się po prostu standardową usługą, z której może skorzystać każdy. Centra odnowy biologicznej znajdują się w niemal każdym dobrym hotelu, ale to nie wszystko.

Zakładając salon spa – o czym pamiętać?

meble do spaCoraz większą popularnością zaczynają cieszyć się duże salony spa, które znajdują się już w każdym większym mieście. Oferują one pojedyncze zabiegi, jak i specjalne jednodniowe pakiety relaksacyjne dla ciała i umysłu. To dobry wybór dla osób, które na co dzień wykonują stresującą pracę i potrzebują chwili dla siebie. Odnowa biologiczna obejmuje między innymi zabiegi nawilżające i głęboko oczyszczające na twarz, zabiegi antycellulitowe na ciało, czekoladoterapie, różnego rodzaju masaże regeneracyjne oraz relaksacyjne, które pozwalają pozbyć się nagromadzonego napięcia w mięśniach, jak i klasyczne zabiegi kosmetyczne (regulację i hennę brwi, depilację czy manicure i pedicure). Jak widać, oferta jest naprawdę szeroka. Jeśli zamierzamy otworzyć własny salon spa, powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o wykwalifikowanych pracowników, którzy będą wiedzieli, co robią. Obecnie dużą popularnością cieszą się e-kursy.

meble do spaJuż za kilkadziesiąt złotych możemy zdobyć na przykład certyfikat instruktora jogi czy makijażystki. Czy to jednak ma wartość? Bez wielu godzin praktyk nie możemy być pewni, że ktoś ma odpowiednie umiejętności, dlatego dobierając kadrę do salonu spa, zwracajmy szczególną uwagę na wykształcenie poszczególnych osób. Z pewnością o wiele lepiej wyjdziemy na tym, jeżeli wybierzemy kogoś po stacjonarnej szkole czy kursie niż po lekcjach online. Oprócz personelu, musimy skupić się także na wyposażeniu. Konieczne będą łóżka do masażu oraz wszystkie sprzęty i urządzenia – na przykład do mezoterapii. To sprawa oczywista. Co jednak z recepcją? Na potencjalnych klientach powinniśmy zrobić wrażenie już od progu. Jeśli zobaczą oni profesjonalny wygląd recepcji, z pewnością tym samym nabiorą przekonania, że i nasze usługi są warte swojej ceny. W recepcji najlepiej sprawdzą się ekskluzywne meble biurowe od dobrego producenta, gdyż na pewno będą odznaczać się wysoką jakością.

Możemy postawić na ciemne drewno połączone z elementami szklanymi – to prezentuje się nowocześnie oraz atrakcyjnie. Klasyczna drewniana lada recepcyjna także dobrze się sprawdzi. Możliwości aranżacyjnych mamy naprawdę dużo, dlatego zadbajmy o wyjątkowe zaprojektowanie recepcji, która będzie dla nas wizytówką.