Rozwiązania stosowane w domach pasywnych

domy pasywne wrocław

Domy pasywne są to domy, które wykazują cechy energooszczędne, jak i do tego korzystają z rozwiązań pozwalających na produkcję własnej energii z odnawialnych źródeł, takich jak woda, powietrze, grunt, czy promieniowanie słoneczne.

Domy pasywne- jakie to?

domy pasywne wrocławTakich rozwiązań jest bardzo duża ilość. Przede wszystkim domy pasywne wrocław są wykonywane z materiałów energooszczędnych. Poza tym także stosowane elementy wykończenia typu stolarka sprawiają, że dom ma takie cechy pozwalające na oszczędzaniu energii. Drzwi wejściowe jak i drzwi techniczne, które montuje się na przykład w garażach powinny być dobrze izolowane. Firma z Wrocławia oferuje także drzwi z montażem energooszczędne wejściowe oraz drzwi wewnętrzne, które także posiadają cechy oszczędności energii. Jeśli chodzi o korzystanie z odnawialnych źródeł to definitywnie pompy ciepła wiodą prym jeśli chodzi o popularność ich stosowanie w domach pasywnych. Popy ciepła są urządzeniami, które korzystają z takich odnawialnych źródeł energii jak woda, powietrze lub grunt. Pompa ciepła na zasadzie odwrotnej niż naturalny przepływ ciepła, a więc z miejsc z chłodniejsza temperaturą ciepło przemieszcza się do miejsc z wyższą temperaturą. Jest to możliwe dzięki zewnętrznej energii mechanicznej. Innym bardzo popularnym rodzajem stosowanego rozwiązania jest montaż paneli słonecznych lub kolektorów. Te dwa urządzenia różnią się między sobą, gdyż, panele słoneczne odpowiadają za produkcję prądu elektrycznego, a kolektory odpowiadają za produkcję ciepła.

Wspomniane urządzenia najczęściej są montowane na dachu, w Polsce od strony południowej, gdzie nasłonecznienie jest największe. Poza tym elementy te można także zamontować na gruncie, ogrodzeniu lub jakimś maszcie, byle tylko dane miejsce było dobrze nasłonecznione.