Różne modele zlewozmywaków stalowych

zlewozmywaki stalowe podwieszane

Zlewozmywaki wykonane ze stali nierdzewnej już od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród klientów. Taki zlew dobrze wygląda, jest trwały, nie wymaga specjalnego czyszczenia, czy renowacji. W dodatku ciekawe modele zlewów można kupić nawet stacjonarnie, w dużych sklepach budowlanych, nie wspominając o specjalistycznych sklepach z wyposażeniem kuchni.

Zlewy odporne na zabrudzenia

zlewozmywaki stalowe podwieszaneCzy wszystkie zlewy stalowe są takie same? Czy któreś są lepsze od innych i w nie bardziej warto zainwestować? Na pewno wszystkie zlewy stalowe łączą pewnie zalety. Solidne zlewozmywaki stalowe podwieszane i inne zawsze są odporne na wszelkie uszkodzenia. Nie widać na nich zarysowań, nie pękają, ani nie odkształcają się. Jako że nie są pokryte warstwą farby, ani też nie są barwione (jak na przykład zlewy z tworzywa sztucznego) to tez nie ma ryzyka przebarwienia, czy blaknięcia koloru. Dodatkowo zlewy stalowe są także dosyć lekkie (w stosunku do na przykład zlewów z kamienia naturalnego), łatwe do zamontowania i można je zastosować wszędzie bez martwienia się na przykład o szafki pod zlewem (ciężkie granitowe zlewy mogą doprowadzić do ich pękania). Czym zatem różnią się poszczególne modele zlewów ze stali? Na pewno wielkością oraz kształtem. Można kupić mały zlew okrągły, jak i duży zlew dwukomorowy z ociekaczem. Wielkość zlewu zależy od wielkości kuchni oraz od tego do czego on jest wykorzystywany. Jedno myją w nim tylko jedzenie przed gotowaniem, bo mają zmywarkę, a drudzy wolą zmywanie ręczne. Warto też rozważyć opcję zlewu narożnego.

zlewozmywaki stalowe podwieszaneRogi kuchni zwykle są niezagospodarowane. Stawia się tam miksery, które są z rzadka używane albo też pozostają one puste. Zlew narożny sprawi, że będzie więcej miejsca na centralnej części blatu, więc przygotowywanie posiłków będzie prostsze i bardziej komfortowe. Zlewy stalowe można podzielić też na te podblatowe i te nablatowe. Te pierwsze są schowane pod blatem kuchennym, widać tylko komorę zlewu i nic więcej. Nablatowe to zlewy z ociekaczem, tu widać całość zlewu. Zlewy ,,schowane” wyglądają na bardziej nowoczesne i mniej wpływają na estetykę kuchni, za to te z ociekaczem są bardziej praktyczne i łatwiej jest je zdemontować w razie potrzeby.

Podsumowując, zlewy stalowe to opcja dobra do każdej kuchni. Doskonale wyglądają, są praktyczne, a ich mycie nie stanowi problemu, nie wymagają też konserwacji. Do wyboru są zlewy z jedną lub dwiema komorami, zlewy montowane nad blatem i pod nim, jak również oryginalne zlewy narożne, czy okrągłe. Zlewy stalowe to świetna inwestycja.