Rola oprawy najazdowej w oświetleniu zewnętrznym

Ogród nie musi zachwycać tylko za dnia, równie dobrze możemy podziwiać jego piękno nocą. Odpowiednie oświetlenie może wydobyć z niego wszystko to, co ma najlepsze, wystarczy skonfigurować oprawę najazdową, wybrać odpowiednie lampy i zadbać o ich rozmieszczenie. Do tego celu można wykorzystać lampy solarne i halogeny.

Energooszczędne diody LED w oprawie najazdowej i oświetleniu zewnętrznym innego typu

Oświetlony zagłówekOświetlenie LED w ostatnim czasie stało się bardzo popularne. Ścieżki, chodniki i schody z powodzeniem oświetlić za pomocą wspomnianych lamp solarnych, które posiadają LED-owe akumulatory. Natężenie takiego źródła światła jest wprawdzie niewielkie, ale do utorowania świetlnej ścieżki z pewnością wystarczy. Wybór wzorów i kształtów lamp ogrodowych jest duży, doradzi nam każdy producent oświetlenia, więc nie powinniśmy mieć problemu z jego doborem. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że oprawa oświetleniowa musi być odporna na niekorzystne warunki pogodowe oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Oprawa najazdowa musi także charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością. Warto podkreślić murki, oczka wodne, skalniaki oraz poszczególne rośliny. Dzięki odpowiednich lampach punktowych z ogrodu można uczynić bardzo nastrojowe, romantyczne miejsce, w którym chętnie będziemy spędzać ciepłe wieczory i noce. Oprócz kwiatów można doświetlić także rosnące nieopodal drzewa lub krzewy, wystarczy umieścić na nim reflektory. Pamiętajmy, że oświetlenie roślin i kwiatów architektury ogrodowej będzie się różnić w zależności od ich wysokości.

Duże możliwości daje także woda, oczko wodne albo fontanna to doskonałe miejsce na umieszczenie dodatkowego, dekoracyjnego światła. Można zastosować lampy z różnobarwnymi, wymiennymi filtrami świetlnymi. Dostępne są także lamy wodoodporne zanurzalne. Jeżeli jesteśmy posiadaczami tarasu lub patio tam także warto zadbać o oświetlenie. W tym wypadku doskonale sprawdzą się kinkiety montowane na elewacji albo oprawy wbudowane w zadaszenie. Ciekawym pomysłem jest również umieszczenie punktów światła w podłodze tarasu albo pod znajdującymi się w nim krzesłami. Wiele osób stosuje też oprawy dogruntowe – oprawa najazdowa stosowana jest na przykład do oświetlania pojazdu od dołu.

Dodaj komentarz