Regały magazynowe wszędzie i dla wszystkich

Magazyn

Wielkie markety i hale magazynowe wymagają w pierwszej kolejności dwóch rzeczy – porządku i zapewnienia bezpieczeństwa. Wyposażenie tego typu przestrzeni stanowią wysokie regały przechowujące cały dostępny towar. Co należy wiedzieć, jeśli dobieramy meble do sklepu lub magazynu?

Regały do wyposażenia sklepu i magazynu

MagazynOczywiste jest, że każdy przedsiębiorca organizujący wyposażenie swojego biznesu stawia na jakość, zwłaszcza, jeśli chodzi o bezpieczeństwo swoje, pracowników oraz klientów. Dlatego zależy nam, by dostarczany asortyment pochodził od sprawdzonego producenta. Warto zasięgnąć informacji, gdzie w Polsce można znaleźć godną polecenia firmę sprzedającą magazynowe regały Bydgoszcz to jeden z tych punktów na mapie usługowej naszego kraju, gdzie zakupimy solidne dobrej jakości metalowe meble do naszego przedsiębiorstwa za rozsądną cenę. Jednak nawet najbardziej rzetelna firma nie zapewni nam gwarancji bezpieczeństwa, jeśli nie będziemy przestrzegać zasad właściwego montażu mebli. Muszą być solidnie skręcone i wyregulowane na odpowiednią wysokość, a wszystko zgodnie z zaleceniami producenta. Każdy metalowy regał ma również swoje ograniczenia w kwestii obciążenia. Musimy odpowiednio rozplanować położenie towaru, by nie przeciążyć półek. Jeśli chodzi o rozstaw mebli, tu mamy spore pole do manewru.

MagazynRegały przyścienne można na stałe przytwierdzić do ściany i ustawić jeden obok drugiego na całą jej długość. Po obu jej stronach, w narożnikach, mocuje się regały narożne, które skutecznie wypełniają całą dostępną przestrzeń i dają wrażenie symetrii. Z kolei na środku hali, w kilku lub kilkunastu rzędach, możemy ustawić meble dwustronne. Ustawione w równych odstępach będą wytyczały alejki między regałami, po których będą poruszali się pracownicy oraz wózki widłowe. O ile w przypadku magazynu estetyka nie ma w zasadzie żadnego znaczenia, o tyle w sklepach, które dziennie odwiedzają dziesiątki klientów, już tak. W przypadku marketów warto więc dobrać takie meble, które będą również dobrze się prezentowały i właściwie eksponowały towar. Dobrze wyglądający na półkach asortyment zwraca uwagę i pomaga podjąć decyzję zakupową. Meble metalowe są docelowo przeznaczone dla sklepów i magazynów, jednak korzysta z nich wielu klientów różnych profesji. Mechanicy samochodowi wykorzystują je do przechowywania narzędzi w warsztatach. Mieszkańcy domów ustawiają je w garażach lub piwnicy, a dekoratorzy wnętrz potrafią wykorzystać industrialny charakter tych mebli do wyposażenia nowoczesnych mieszkań.

Regały przemysłowe to uniwersalny produkt, który można wykorzystać na wiele sposobów w wielu przestrzeniach. Solidne wykonanie i stabilna konstrukcja będą służyły latami i usprawnią pracę. Żeby odpowiednio wyposażyć halę magazynową warto skorzystać z usług specjalistów.