Pianka wysokoelastyczna do produkcji materaca

popularne materace z pianki wysokoelastycznej

Oprócz pianki poliuretanowej do produkcji materaca wykorzystuje się też specjalną piankę wysokoelastyczną HR. Dlaczego? Ponieważ zapewnia ona bardzo dobre właściwości materaca, które sprawiają, że może być on wykorzystywany także z osobami zmagającymi się z problemami natury zdrowotnej. Cechy ortopedyczne tego materaca świadczą o tym, iż jest on całkowicie bezpieczny w stosowaniu dla każdego.

Zalety materaca z pianki wysokoelastycznej

popularne materace z pianki wysokoelastycznejPianka wysokoelastyczna nie odkształca się. Nawet jeżeli użytkownik posiada dużą wagę, nie musi obawiać się, że “zapadnie się” w materac, co doprowadzi do skrzywienia kręgów, a więc do obudzenia się z bólem kręgosłupa. Taka opcja w tym wypadku nie wchodzi w grę, ponieważ popularne materace z pianki wysokoelastycznej dostosowują się do kształtu ciała osoby leżącej i za każdym razem, gdy osoba zmienia pozycję spania, materac znów się do niej dopasowuje. To dlatego mowa jest o właściwościach ortopedycznych. Ale to nie wszystko, najczęściej bowiem w jednym materacu obok pianki wysokoelastycznej o gramaturze 35 kg/m3 stosuje się także piankę termoelastyczną, która inaczej nazywana jest pianką leniwą. To sprawia, że z dwóch stron materaca mamy inną twardość. Od góry jest on średnio twardy, od dołu zaś cechuje się wysoką twardością. Dzięki temu mamy większy wybór i możemy dobrać opcję idealną dla siebie.

popularne materace z pianki wysokoelastycznejCzy to koniec zalet materaca z pianki wysokoelastycznej? Okazuje się, że nie. I wiele zawdzięczamy tutaj pokrowcowi wykonanemu z materiału o właściwościach antybakteryjnych i antyalergicznych z dodatkiem ekstraktu z liści aloesu. Choć brzmi to zaskakująco, ten ekstrakt ma największe znaczenie, ponieważ sprawia, że uzyskujemy jeszcze lepszą ochronę przed roztoczami i innymi mikroorganizmami. Ponadto zastosowany aloes posiada właściwości pielęgnacyjne i regeneracyjne, ma wpływ na poprawę krążenia osoby leżącej i zapobiega powstawaniu odleżyn przy długotrwałym leżeniu. Warto wskazać także na fakt, że materiał pokrowca jest odporny na promieniowanie UV. Nawet jeżeli nasze łóżko w ciągu dnia ulega mocnemu nasłonecznieniu, materac nie straci swoich naturalnych właściwości. Wiele wskazuje na to, że materac z pianki wysokoelastycznej jest naprawdę dobrym wyborem.

Świadczy zresztą o tym rzesza zadowolonych klientów, którzy zdecydowali się na zakup takiego materaca od polskiego producenta. Wyrób umożliwia wiele lat eksploatacji bez żadnych problemów, dlatego warto zainwestować w niego pieniądze nie zaś w tańsze niezbyt dobrej jakości odpowiedniki, które będziemy musieli szybko wymienić.