Ogrodzenia na masową imprezę

ogrodzenia przenośne

Masowe imprezy, które przynoszą tyle radości uczestnikom, stanowią jednak duże wyzwanie dla organizatorów. Muszą oni bowiem uwzględnić wiele kwestii, aby zapewnić osobom znajdującym się na terenie oczekiwany poziom bezpieczeństwa. Jakiekolwiek zaniedbanie w tym temacie mogłoby wiązać się z zagrożeniem zdrowia lub życia osób uczestniczących, dlatego jest to całkowicie niedopuszczalne.

Ogrodzenia niezbyt drogie

ogrodzenia przenośneO czym powinien pamiętać organizator imprezy masowej? Skupmy się najpierw na tym, że teren imprezy powinien być odpowiednio zabezpieczony. Ma to znaczenie, gdyż w ten sposób ograniczamy dostęp osobom niepowołanym – jeśli jest to płatna impreza, wówczas wejdą na nią tylko ci, którzy posiadają bilety. Natomiast gdy jest to impreza darmowa, teren i tak powinien być ogrodzony, a przechodzący powinni wchodzić przez bramę, przy której stać będą ochroniarze – w ten sposób upewnimy się, że nikt nie przenosi żadnych przedmiotów niebezpiecznych, a także jest w odpowiednim stanie trzeźwości, aby nie stwarzać zagrożenia innym. Jakie powinno być zatem takie ogrodzenie imprezy? Organizatorom zależy najczęściej na tym, aby nie było ono zbyt drogie – decydują się więc na wynajem od firm, które posiadają w swojej ofercie takie ogrodzenia przenośne modułowe.

ogrodzenia przenośneSą one bowiem bardzo proste w montażu – łączymy ze sobą poszczególne moduły, ogradzając w ten sposób przestrzeń o określonej powierzchni. Równocześnie jednak mimo tej prostoty montażu, ogrodzenia tego typu są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Charakteryzuje je wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, a jeśli są dobrze zakotwiczone do podłoża, to także nie przewrócą się zbyt łatwo. Nie ma możliwości, aby poprawnie zamontowane ogrodzenie ktoś stratował. Jeśli chodzi o trwałość, zapewnia ją zastosowany do produkcji ogrodzenia materiał. Jest to najczęściej oczywiście stal, którą dodatkowo zabezpiecza się przed korozją biologiczną za pomocą ocynkowania ogniowego. W przypadku ogrodzeń pełnych, ich konstrukcję stanowią arkusze blachy trapezowej. W ofertach producentów znajdziemy również imprezowe barierki tymczasowe, które najczęściej stosuje się do oddzielenia sceny, na której występują artyści, od tłumu.

Takie barierki pozwalają też sprawnie wytyczyć ciągi komunikacyjne, przestrzenie nadające się do użytku i te z niego wykluczone. Są one na tyle lekkie, aby ich montaż i demontaż nie sprawiał nikomu większych problemów. Ze względów bezpieczeństwa jest to zatem ważne rozwiązanie, które warto stosować na terenach imprez masowych, festiwali, koncertów.