Nowoczesne sposoby oświetlenia

Żarówka LED

Oświetlenie pomieszczenia może być bardzo różnorodne. Wszystko zależy z jednej strony od lampy, a z drugiej od samej żarówki. Jak je ze sobą zestawimy zależy tylko od nas, a nieskończenie wiele możliwości sprawia, że każde wnętrze może być inne i niepowtarzalne.

Żarówki do domu

Żarówka LEDWarto jest się zapoznać z nowoczesnymi sposobami oświetlenia. Na początku przegląd lamp. Popularne są lampy o geometrycznych kształtach. Są to zarówno lampy wiszące, jak i stojące. Nie są one zabudowane, często nie maja abażurów. Oprawa żarówki led gu10 12v ciepła może składać się jedynie z prętów, drutów, czy drewnianych beleczek. Wtedy żarówka jest w pełni widoczna, a jednak nie wygląda to na coś surowego, niewykończonego, jak prowizorka. Innym rozwiązaniem są nietypowe rodzaje lamp, a choć nie zawsze lampa jest dobrym określeniem. W pomieszczeniu można wykorzystać np. podświetlane grafiki na szkle. Takie produkty mają grafikę lub fotografię nałożoną na szkło przy pomocy techniki UV. Może to zastępować obrazy i zdjęcia w ramkach. Podświetlenie sprawia, że będą one dobrze widoczne także wieczorem, a do tego zyskuje się niesamowity efekt i dodatkowe źródło światła. Innym sposobem na dekoracyjne oświetlenie są taśmy led, szczególnie te w wersji rgb.

Żarówka LEDTaka taśma jest mocowana zarówno na ścianie, jak i na meblach, na przykład na regale. Taśma ma regulowaną moc oraz barwę, wszystko przy pomocy wygodnego w obsłudze pilota. Taśma ledowa jest sprawdzonym sposobem na oświetlenie, z powodzeniem może zastąpić oświetlenie żarówkami nad blatami kuchennymi, oświetlenie dodatkowe w łazience, czy lampki nocne w pokoju dziecięcym. Taśmę można nakleić także na ramę łóżka dziecka, wokół lustra, czy na spodzie wiszących szafek kuchennych. Innym sposobem na nowoczesne oświetlenie jest rezygnacja z górnego oświetlenia oraz dużych lamp stojących. To są najbardziej tradycyjne rozwiązania. Wtedy oświetlenie znajduje się głównie na ścianach. Mogą to być plafony i półplafony, wspomniane taśmy rgb i podświetlane grafiki na szkle, jak i stylizowane na dawne lampki mocowane na ścianach. Przypominają one zakończenie latarni w stylu wiktoriańskim, mogą też mieć zakończenie w postaci gładkiej kuli. To sprawia, że możemy mieć małą, dodatkową lampkę, ale niekoniecznie taka stawianą na stoliku nocnym, czy na biurku.

Jeśli nadal nie mamy pomysłu na to, jakie nowoczesne metody oświetlenia będą dla nas dobre to warto jest poprosić o pomoc sprzedawców w specjalistycznych sklepach oświetleniowych. Oni na pewno każdemu dobrze doradzą i kupimy najlepsze produkty.