Nowoczesne i wytrzymałe balustrady

profile nierdzewne

Coraz częściej rezygnuje się z tradycyjnych, masywnych balustrad na rzecz tych nowoczesnych i minimalistycznych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się obecnie balustrady stalowe lub te z dodatkowym uzupełnieniem szkłem. Są wyjątkowo estetyczne i cechują się dużą wytrzymałością. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na te, w których zastosowano profile ze stali nierdzewnej.

Balustrady z profili nierdzewnych

profile nierdzewne	Ten materiał jest szczególnie odporny na działanie czynników atmosferycznych, a także na większość środków chemicznych. Dla innych materiałów środki takie mogłyby powodować poważne uszkodzenia. Ze względu na swój nietuzinkowy wygląd cieszą się popularnością w wystroju wnętrz domków jednorodzinnych. Materiał pozwala też na montowanie go na zewnątrz budynku, gdzie również będzie długo służył. Wytrzymałe profile nierdzewne sprawdzą się też w balustradach montowanych w miejscach użyteczności publicznej. Nie zaszkodzi im długa eksploatacja, czy kontakt z wilgocią, są też wysoko odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto utrzymanie ich w czystości nie stanowi problemu – mają gładką powierzchnię, do której zanieczyszczenia nie przylegają tak łatwo. Odporność na środki chemiczne pozwala na czyszczenie ich różnymi specyfikami. W poszukiwaniu odpowiedniej balustrady natkniemy się na te tradycyjne, w których cenę wliczona jest zazwyczaj praca eksperta, który zadba o odpowiedni montaż każdego elementu.

profile nierdzewne	Możemy też znaleźć tańszą alternatywę w postaci balustrad do samodzielnego montażu, Cechują się tak prostą budową, że z pomocą łatwej instrukcji bez problemu skręcimy i zamontujemy z dostarczonych elementów funkcjonalne barierki. Jeśli pragniemy indywidualnego projektu, możemy zamówić balustradę na wymiar. Wówczas hartowane szkło, wytrzymałe profile nierdzewne, mocowania i inne elementy zostaną przycięte tak, jak sobie tego zażyczymy. Musimy być jednak pewni swojej decyzji. W momencie oddania projektu na szkle zostaną wywiercone odpowiednie otwory, następnie materiał podda się hartowaniu. Tak przygotowanego surowca nie można powtórnie wiercić, a często w wypadku zmiany koncepcji może być potrzebna również zmiana mocowań. To do nich głównie tworzy się w tafli otwory.

Nowoczesne balustrady z profilami ze stali nierdzewnej pasują niemal do każdego wnętrza. W niektórych lepiej sprawdzają się te uzupełnione szkłem mlecznym, w innym lepiej wygląda szkło całkowicie przejrzyste. Profile ze stali można też odpowiednio wykończyć. W zależności od preferencji do wyboru jest lustrzane odbicie lub aksamitny, matowy wygląd.