Co nadaje charakter nowoczesnym meblom?

nowoczesne meble na wymiar

Najczęściej wchodząc do danego mieszkania wiemy zaraz po przekroczeniu progu, w jakim stylu został on urządzony. Największe znaczenie odgrywa tutaj podłoga, meble i oświetlenie (choć to ostatnie już coraz mniej, bo nawet w domach urządzonych na sposób klasyczny coraz częściej widzi się lampy ledowe zamontowane w suficie).

Meble na wymiar – nowoczesne trendy

nowoczesne meble na wymiarKraków słynie z pięknej starówki, jednak jego mieszkańcy coraz częściej decydują się na wystrój nowoczesny, odznaczający się jaskrawymi kolorami i minimalistycznym designem. Efekt nowoczesności można uzyskać na wiele sposobów. Jednym z nich jest duża ilość szklanych bądź mocno laminowanych powierzchni wspartych oświetleniem led (które często dla wygody montuje się w samych szafkach i uruchamia się np. po otwarciu drzwi, a wyłącza po ich zamknięciu). Współcześnie panuje też zasada, że czym meble mają mniej uchwytów, tym sprawiają bardziej nowoczesne wrażenie, dlatego powszechnie stosuje się meble z otwarciem na docisk (to rozwiązanie ma niestety tę wadę, że na laminowanych powierzchniach łatwo zostają odciski palców). Najlepiej zawsze pamiętać o tym, że nasze meble powinny być funkcjonalne. Nic po świetnie urządzonym mieszkaniu, jeśli nie będziemy się w nim dobrze czuć.

nowoczesne meble na wymiarNa szczęście nowoczesne aranżacje są zwykle tak przemyślane, by użyteczność stała na pierwszym miejscu. To, co z pozoru wygląda na wizję postmodernistycznego artysty, może być bardzo funkcjonalną meblościanką, którą dopasujemy idealnie do swoich potrzeb. Nie ma jednak jednego prostego podziału na meble nowoczesne i klasyczne. W meblach nowoczesnych można wyróżnić wiele podkategorii. Jeśli wybierzemy wystrój minimalistyczny, to lepiej nie dokładać do niego awangardowych form wystroju, wielobarwnych, o skomplikowanej fakturze (przypominającej np. zmiętą gazetę). Rozsądniejszym wyborem będą wtedy elementy szklane, aluminiowe, bądź plastikowe. Podstawą jest posiadanie wyczucia stylu współgrającymi z nowoczesnymi trendami. Jeśli komuś podobają się nowoczesne wnętrza, ale nie jest w stanie samemu dobrać wystroju, to z pomocą przyjdą katalogi meblowe lub rada projektanta. Także Kraków ma swój udział w rozbudowie polskiego rynku meblowego. Nowoczesne krakowskie meble na wymiar można dostać w bardzo szerokim zakresie cenowym. Dobrze przemyślane i estetycznie wyglądające mieszkanie wcale nie musi być kosztować fortunę.

Niekiedy zakup mebli na wymiar wychodzi nawet taniej, niż oferta dużych sieci. Należy się tylko liczyć z tym, że za każdy dodatkowy lub wyższy jakościowo element musimy wtedy dopłacić. Jeśli zdecydujemy się na nowoczesne meble, to warto pamiętać również o tym, że wszelkie nowinki techniczne (jak duże płaskie telewizory czy bezprzewodowe głośniki) będą również się z nimi doskonale komponować.