Czy montaż blachodachówki jest prosty?

dach

Od długiego już czasu alternatywą dla dachówki ceramicznej oraz cementowej stała się blachodachówka, która wyróżnia się przede wszystkim dużą lekkością oraz atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądem. To dlatego jest coraz częściej wybierana, nie tylko do stawiania dachów obiektów przemysłowych, ale też budynków mieszkalnych.

Szybki i bezproblemowy montaż blachodachówki

dachPanuje przekonanie, że i montaż blachodachówki jest prosty. Oczywiście i tak powinniśmy postępować zgodnie ze wskazówkami producenta – tylko w ten sposób zapewnimy sobie właśnie tę oczekiwaną prostotę montażu. Na przykład istotną rzeczą, którą wiele osób bagatelizuje, jest używanie rękawic ochronnych. Blachy dachówki posiadają ostre ranty, dlatego jeśli nie chcemy się pokaleczyć, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie przed tym. Druga ważna kwestia to układanie blachy na bieżąco – nie powinniśmy przygotowywać sobie dużej ilości arkuszy na dachu, gdyż mogą bardzo szybko zostać zdmuchnięte przez wiatr. Powinniśmy wypracować taki system pracy ze swoimi pomocnikami, aby układać arkusz podawany po arkuszu. Kolejną istotną sprawą jest obciążenie blachy – powinno być ono równomierne, a aby takie obciążenie uzyskać, należy rozkładać arkusze na jak największej ilości krokwi – o ile jest to oczywiście możliwe. Jeśli nie – zawsze można zastosować dodatkowe drewniane podpórki, które pozwolą nam na odpowiednie rozmieszczenie obciążenia.

dachProducenci zwracają uwagę także na cięcie blachodachówki – powinno odbywać się ono w warunkach stabilnych, a więc na ziemi, nie dopiero na dachu. Dla własnego bezpieczeństwa warto tego przestrzegać. Dachy w Otwocku z blachodachówki wyglądają naprawdę atrakcyjnie, co zresztą nie dziwi – w końcu to zasługa producentów, którzy oferują nam szeroki wybór tego typu dachówek. Pod względem kolorystycznym naprawdę mamy w czym przebierać – każdy znajdzie taką blachodachówkę, która najlepiej spełnia jego wymagania. Czy to bordową, czy beżową czy może granatową. Ale po zakupie pamiętajmy też o tym, że powinniśmy przechowywać je w odpowiednich warunkach – a więc w suchym i przewiewnym miejscu, zabezpieczonym przed negatywnymi działaniami czynników atmosferycznych, czyli na przykład przed opadami. Wystarczy zwykła plandeka przeciwdeszczowa.

Pamiętając o tych wskazówkach, możemy być pewni, że montaż przebiegnie szybko i bez żadnych problemów, a my w krótkim czasie będziemy już mogli cieszyć się wykończonym pokryciem dachu, dzięki któremu nasz dom będzie prezentował się naprawdę dobrze na tle innych, szarych budynków znajdujących się w otoczeniu.