Mini żurawie na wynajem

mini zurawie

Żadna firma przemysłowa nie może obyć się bez maszyn. Czy wyobrażamy sobie bowiem człowieka, który jest w stanie podnieść ładunek ważący tonę i przenieść go w inne miejsce? Jedynie Herkules mógłby to uczynić, żaden zakład produkcyjny raczej takiego jednak nie zatrudnia. Zatem bardzo ważne jest wyposażenie firmy w odpowiednie maszyny i urządzenia, dzięki którym transport ładunków wielkogabarytowych nie będzie stanowił najmniejszego problemu.

Mini żurawie do stolarki okiennej

mini zurawieWśród takich maszyn znajdują się mini żurawie, które idealnie sprawdzają się w budynkach – dzięki swojej kompaktowej konstrukcji pozostają zwrotne także w ciasnej przestrzeni. Charakteryzuje je niewielka waga i równie skromne wymiary – to właśnie dlatego polecane mini zurawie są stosowane do montażu stolarki okiennej na wysokich piętrach budynku czy też sufitów podwieszanych lub płyt elewacyjnych. Dzięki nim prace, które wydawały się być trudne, ciężkie i pochłaniały wiele czasu – są przeprowadzane o wiele szybciej i to bez żadnego wysiłku ze strony ludzkiej. Oczywiście taki mini żuraw musi posiadać operatora, jednak maszyna nie posiada kabiny! Jest zdalnie sterowana – operator może stanąć w dowolnym miejscu, gdzie przeprowadzane są prace, i z zajętego stanowiska sterować maszyną. Jest to prawdziwe udogodnienie, ponieważ dzięki temu operator ma zawsze idealną widoczność – gdy tylko czegoś dobrze nie widzi, może po prostu stanąć gdzieś indziej.

mini zurawieKabina operatorska nie dawałaby takich możliwości. Jeszcze do niedawna takie mini żurawie nie były popularne na polskim rynku, jednak obecnie to się zdecydowanie zmienia na korzyść tych maszyn. Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać zalety płynące z ich stosowania. Niestety mini żurawie są obecnie bardzo drogie, dlatego nie każda firma może sobie pozwolić na ich zakup na własny użytek. Na szczęście są przedsiębiorstwa, które oferują wynajem mini dźwigów. Ustalamy wówczas termin – czas, kiedy będziemy użytkować maszynę, a po jego upływie musimy oddać dźwig do wypożyczalni. Płacimy tylko za dni zgodnie z umową. Z pewnością jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż zakup nowej maszyny, dlatego jeżeli musimy skorzystać z żurawia jedynie jednorazowo, ta opcja nie powinna budzić w nas żadnych wątpliwości.

Minie jeszcze sporo czasu, zanim te urządzenia staną się tańsze, dlatego warto wybierać rozwiązania, które nie obciążają naszej kieszeni a mimo to dają możliwość wykorzystania najlepszych cech żurawia na własny użytek. A tak właśnie jest z wynajmem krótko- lub długoterminowych takich maszyn.