Meble ze sklejki od producenta

meble

Poszukując niedrogich mebli do mieszkania, na początku drogi możemy być pełni obaw. Ceny produktów dostępnych w salonie meblowym potrafią przyprawić o ból głowy. Jednak aranżacja domu wcale nie musi być droga. Nie musimy przecież kupować mebli z litego drewna, które są najdroższe. Wprawdzie wyglądają one elegancko i stylowo, jednakże na rynku istnieją tez tańsze odpowiedniki, które również mogą wyglądać dobrze.

Meble dobrze zabezpieczone

mebleW urządzaniu wnętrz liczy się kreatywność – atrakcyjne mieszkanie można stworzyć nawet wykorzystując meble ze sklejki. Ta jest obok płyt MDF jednym z najpopularniejszych, i równocześnie tanich, materiałów stosowanych do produkcji mebli. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz elastycznością. Jest to bowiem materiał drewnopochodny, uzyskany z cienkich płatów drewna sklejonych ze sobą pod naciskiem prasy. Te warstwy forniru mimo wytrzymałości są proste w obróbce plastycznej, dzięki czemu sklejka sprawdza się do tworzenia mebli o nawet najbardziej oryginalnych kształtach. Najpopularniejsze są meble ze sklejki sosnowej – to dlatego, że jest ona najbardziej usłojona, a dzięki temu we wnętrzu możemy poczuć rustykalny klimat. Bardziej delikatna jest sklejka z brzozy i ona jest drugą w kolejności z tych najczęściej wybieranych. Sklejki sprawdzają się do pokoju dziecka, sypialni czy salonu.

mebleW przypadku pomieszczeń, w których występuje większa wilgotność – a więc do kuchni i łazienki – można wybrać jedynie specjalną sklejkę wodoodporną, inna nie spełni dobrze swojej roli. W wielu miastach i miasteczkach meble ze sklejki są często kupowane, ponieważ producenci zapewniają zarówno atrakcyjną cenę, jak i dobrą jakość. Na przykład jeśli chodzi o Lubin – meble do mieszkania z drewna nie cieszą się taką popularnością jak te ze sklejki. Może być ona bowiem zabezpieczana za pomocą farby lub lakieru. Jeśli chcemy zachować jej naturalny wygląd, wówczas możemy pokusić się o lakier akrylowy, który sprawia, że fornir mimo upływu czasu nie zaczyna ciemnieć, a ponadto meble tak zabezpieczone będą charakteryzować się zwiększoną odpornością na zarysowania, ścieranie, jak i uszkodzenia. Jeśli chcemy nadać jej kolor, wówczas najlepiej wybrać dobrą bejcę do drewna, na przykład białą, jeśli marzy nam się mieszkanie w stylu skandynawskim. Takie meble będą dobrze prezentować się z dodatkami w postaci lnianych obrusów, różnego rodzaju płócien czy elementów bawełnianych.

Jak widać, meble ze sklejki, mimo przystępnej ceny, są atrakcyjną opcją, wcale nie gorszą niż meble z bardziej eleganckich surowców takich jak lite drewno. Jeśli tylko mamy dobry projekt, to z pewnością nawet z meblami ze sklejki uda nam się stworzyć piękne wnętrze.