Listwy podłogowe do stylowego mieszkania

listwy mdf

Wśród ofert producentów paneli można znaleźć również listwy podłogowe, dopasowane kolorystycznie, które nie będą rzucały się w oczy jako element wykończeniowy. Coraz częściej jednak dekoratorzy decydują się na wybór ciekawszych wzorów oraz stonowanych kolorów wyróżniających się w połączeniu z naturalnymi panelami.

Listwy  mdf są uniwersalne

 listwy mdfWybierając listwy do stylowego mieszkania należy mieć na uwadze przede wszystkim jakość ich wykonania, która wpłynie na ich żywotność, ale również prostotę uzupełniającą elegancki wizerunek. Listwy podłogowe cały czas pojawiają się w nowej postaci. Dostępne są już te wykonane z drewna, pcv czy mdf. Jednak to te ostatnie cieszą się największym uznaniem użytkowników. Ma na to wpływ wiele czynników decydujących o funkcjach dekoracyjnych oraz pozwalających na dobranie właściwego modelu do swojego domu. Eleganckie listwy mdf uważane są za uniwersalne dzięki białemu kolorowi. Pokryte są tylko farbą podkładową, jednak na zamówienie klienta producent maluje listwy na wskazany kolor. Po zakupie można również samodzielnie pokryć powierzchnię mdf specjalną farbą, która nie będzie miała problemów żeby się przyjąć. Listw zyskały taką popularność między innymi również ze względu na niską cenę. Nie wpływa to na jakość ich wykonania, wręcz przeciwnie są one bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

 listwy mdfPoza dostosowaniem ich do ukrycia instalacji elektrycznych posiadają także ciekawe profile, a wszystko to dzięki łatwej obróbce płyt mdf. Listwy podłogowe są świetnym rozwiązaniem jeśli zależy nam na idealnym dopasowaniu do ściany i zakryciem szczeliny. W prosty sposób za pomocą kleju montażowego można je na stałe przykleić do ścian, bądź zastosować gotowy system montażowy, który podczas remontu pozwoli bezproblemowo je odczepić i ponownie zainstalować po zakończeniu prac. Posiadają one szerokie walory estetyczne, dzięki którym można wybrać model idealnie dopasowany do stylowego mieszkania. Listwy podłogowe nie muszą już się kojarzyć z tandetnym plastikowym rozwiązaniem, które po krótkim użytkowaniu nadają się do wymiany. Listwy wykonane z mdf są nie tylko bardzo estetyczne i eleganckie, ale również odporne na wilgoć i zakurzenie. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć ich powierzchnię, by utrzymać czystość w pomieszczeniach.

Ich uniwersalizm sprawia, że bez względu na styl wykończenia domu nadają się do każdego wnętrza. Dodatkowym atutem jest możliwość zmiany koloru, nawet już w trakcie ich użytkowania. Listwy podłogowe w wielu domach spełniają już tylko funkcje dekoracyjne, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, by były one widoczne dla oka.