Laserowe grawerowanie spersonalizowanych nagród

laserowe grawerowanie

Grawerowanie laserowe jest dziś jedną z bardziej popularnych metod obróbki materiałów sztucznych, tuż obok cięcia laserowego, które również daje nam dziś równie duże możliwości. Grawerowanie laserowe daje nam więc możliwość szybkiego i efektownego personalizowania różnorodnych przedmiotów, które dzięki temu stają się znacznie bardziej atrakcyjne i osobiste.

Grawerowanie na statuetkach

laserowe grawerowanieJakie tworzywa można grawerować przy wykorzystaniu wyżej przytoczonej metody i dlaczego technika ta cieszy się dziś tak dużą popularnością, wypierając tym samym tradycyjne, manualne grawerowanie ręczne? Niewątpliwie największą zaletą grawerowania laserowego jest możliwość szybkiego i przede wszystkim bezpiecznego grawerowania skomplikowanych wzorów na nawet najbardziej wymagających materiałach. Cienki promień laserowy jest bowiem niezwykle dokładny, a jego działanie jest w pełni kompatybilne z zautomatyzowaną częścią urządzenia. Grawerowanie laserowe odbywa się bez użycia naszych rąk, technika ta jest więc w pełni bezpieczna i nie wymaga od nas żadnej specjalistycznej wiedzy czy umiejętności. Cała nasza działalność ogranicza się wówczas do wyboru odpowiedniego tekstu, który wygraweruje za nas maszyna. Warto przy tym podkreślić, że laserowe grawerowanie możliwe jest zarówno na naturalnych materiałach drewnopodobnych (np. sklejce), jak i na tworzywach sztucznych (np. plexi). Strumień laserowy intuicyjnie dostosowuje się wówczas do materiału, na którym wypala bez trudu nawet najbardziej skomplikowany wzór czy kształt.

laserowe grawerowanieGrawerowanie laserowe jest ponadto niezwykle szybkie, wygrawerowanie pojedynczego słowa zajmuje bowiem zaledwie kilka sekund. Dzięki laserowi można więc spersonalizować bardzo dużo przedmiotów w krótkim okresie czasu. Sporym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza laserowe grawerowanie nagród, które daje możliwość spersonalizowania dużej ilości statuetek w krótkim okresie czasu. Metodę tę z powodzeniem można więc stosować zarówno w dużym, nastawionym na produkcję przedsiębiorstwie, jak i mniejszej, lokalnej firmie. Warto przy tym zaznaczyć, że szybkość grawerowania nie wpływa negatywnie na jego jakość. Strumień laserowy pozwala bowiem na niezwykle precyzyjne nanoszenie nawet najbardziej skomplikowanych, zawiłych wzorów (z dokładnością do 0,1cm). W przypadku laserowego grawerowania jakość idzie więc w parze z szybkością produkcji. Laserowe grawerowanie daje nam więc sporo możliwości, a proces ten na przestrzeni ostatnich lat znacznie udoskonalił i przede wszystkim przyspieszył produkcję wielu produktów. Grawerowanie daje nam również możliwość personalizowania rzeczy, które dzięki temu stają się bardziej osobiste oraz atrakcyjne. Sporo firm produkujących spersonalizowane gadżety (m.in. długopisy, kubki oraz skórzane kalendarze) znakuje dziś swoje produkty, na których graweruje się najczęściej nazwę firmy lub inicjały przyszłego właściciela.

Laserowe grawerowanie bardzo często wykorzystywane jest również przez artystów, którzy dzięki temu mogą jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoje dzieło. Na samym końcu należy także zwrócić uwagę na to, że laserowe grawerowanie wbrew pozorom nie jest wcale drogie, przy grawerowaniu hurtowym koszt wygrawerowania jednego słowa wynosi zaledwie kilka groszy.