Lampy do łazienki

Oświetlenie łazienki


Chociaż to ona jest najczęściej najmniejszym pomieszczeniem w naszym domu, czy mieszkaniu, do jej oświetlenia musimy przywiązać nie mniej uwagi, niż do oświetlenia pozostałych pomieszczeń. A dodatkowo niewielkie wymiary sprawiają, że oświetlenie łazienkowe musi w charakterystyczny dla siebie sposób wpłynąć na zmianę proporcji, optycznie zwiększając tę niewielką przestrzeń. Wtedy nasza łazienka stanie się bardziej przestronna i przyjazna.

  • Miejsca wymagające szczególnego oświetlenia.
    Chociaż łazienka jest niewielkim pomieszczeniem, to w praktyce dzieli się ona na kilka stref. Jedną z nich, która wymaga charakterystycznego oświetlenia jest miejsce, gdzie znajduje się lustro. Bo przecież to ono ostatecznie decyduje o tym, jak bęOświetlenie łazienkidziemy wyglądali wychodząc za każdym razem z łazienki. Przy lustrze kobiety robią makijaż, a mężczyźni się golą. Dlatego też światło tu musi być jasne, aby lustro zostało odpowiednio doświetlone. Taki efekt dają między innymi kinkiety. Są one rozwiązaniem nie tylko funkcjonalnym, ale również niezwykle eleganckim. Szeroka gama materiałów, z jakich są wykonane a także niezwykle bogate wzornictwo sprawiają, że kinkiet nie tylko daje światło, ale też dopełnia charakter miejsca a niekiedy nawet podkreśla jego styl, czy wręcz go nadaje.

 

  • Odrobina fantazji.
    Bardzo często łazienki są miejscami, gdzie brakuje miejsca. Często też po ustawieniu mebli i innych elementów wyposażenia, pojawiają się jakieś niewielkie przestrzenie, które właściwie nie wiadomo po co są. A tymczasem można je wykorzystać, jako miejsce na lampy podłogowe. Wkomponowane w miejsca, które i tak nie dały się inaczej wykorzystać, sprawiają, że łazienka staje się miejscem jeszcze bardziej eleganckim. Lampa taka służy doskonale do porannej toalety, czy podczas czytania książki podczas wieczornej kąpieli.