Kwiaty na balkonie i profile okapowe

profile okapowe na balkon

Rośliny produkują tlen, więc warto mieć w swoim domu kilka kwiatków. Oczywiście nie ma takiego obowiązku lecz zazwyczaj w każdym domu jest jakaś roślinka. Ja widziałam naprawdę różne. Moja mama jest wielką fanką storczyków.

Profile okapowe na balkon to rzecz którą warto mieć

profile okapowe na balkonMamy ich w domu chyba z dziesięć. Nie ma już na nie po prostu miejsca ani nowego okna. Trudno by storczyk stał w oknie łazienkowym. Mama za to skutecznie obsadza wszystkie inne parapety. W kuchni stoją aż trzy okazy, a w salonie pięć. Nie wiem czy to nadal normalne, czy może maleńka obsesja. W swoim pokoju nie pozwoliłam postawić, tak samo jak i moja siostra. Ja kocham kwiaty, ale trudno jest mi się nimi zajmować. Zawsze naleję czegoś za dużo i z małego kwiatka robi się prawdziwy olbrzym. Czasem jest te odwrotnie i moja roślinka usycha. Dlatego ja wolę nie brać odpowiedzialności za życie kolejnego storczyka w naszym domu. Mama leje tam tyle ulepszaczy i dziwnych substancji. Kwiaty są piękną ozdobą balkonu, na którym uwielbiam przesiadywać. Jednak muszę szczerze przyznać, że nie raz robię nieco bałaganu na nim. Gdy podlewam wodę, często zdarza mi się ją przelać przez co wylewa się na płytki balkonowe. Na szczęście mamy funkcjonalne profile okapowe na balkon, dzięki którym woda jest odprowadzana i nie zalega wysychając na płytkach. Uważam, że w każdym domu powinny być jakieś kwiaty. Mogą być to nawet małe kaktusy, każdy ma w końcu inne upodobania. My również kiedyś mieliśmy kaktusa, który zresztą przepięknie zakwitał. Kwiaty to nie tylko maleńkie zielone płuca w naszym domu, ale i cudowna ozdoba.

 

Żadne sztuczny kwiat nie może się równać z wyglądem tych naturalnych. Dodatkowo możemy wąchać ich piękne zapachy. Gdy przejeżdżam obok jakiegoś domu i widzę kwiaty w oknach, od razu pojawia się na mojej twarzy uśmiech.