Jak wyglądają nowoczesne baterie w łazience?

nowoczesne baterie łazienkowe

Nowoczesny wygląd łazienki zależy w dużej mierze od mebli, kolorów, wykończenia. Zamiast wanny obłożonej kaflami można wybrać wannę wolnostojącą, zamiast narożnej, półokrągłej kabiny prysznicowej montuje się kwadratowe kabiny typu walk-in. warto też wybrać inny kolor płytek niż niebieski, czy biały lub też zrezygnować z kafli na rzecz zmywalnych taper, czy wodoodpornych farb.

Baterie w różnych kształtach

nowoczesne baterie łazienkoweJednak nie tylko duże rzeczy wpływają na ogólny odbiór łazienki, ale także drobiazgi. Co z tego, że toaleta będzie nowoczesna, skoro klapa do jej zamykania będzie zwykła plastikowa? Co z tego że kabina będzie miała nietypowy kształt, skoro trzeba będzie się męczyć z ustawieniem wody dwoma kurkami? Trzeba zadbać o każdy detal, w tym o polecane nowoczesne baterie łazienkowe. Dzięki nim umywalka, bidet, czy kabina prysznicowa lub wanna na pewno będą o wiele lepiej wyglądały. Jakie opcje są do wyboru? W przypadku wanien często polecane są baterie o płaskim, podłużnym kształcie. Strumień wody jaki dają jest szeroki, a niski, woda leci jakby falą, co jest znane z biczów wodnych w Aquaparków. Zwykle strumień wody w przekroju miałby kształt koła. Szeroki strumień pozwala na efektowne napełnianie wanny, w przypadku takiej baterii umywalkowej szybciej można zmoczyć ręce. Warto zaznaczyć, że w przypadku umywalek pojawiają się też baterie których wylot jest ustawiony w poziomie lub w pionie – taki kran jest pochylony tak by woda tryskała do umywalki, a nie na osobę myjącą ręce. Warto zwrócić uwagę na baterie z podświetleniem.

nowoczesne baterie łazienkoweKolorowe lampki zapalają się wtedy kiedy woda płynie z kranu. Taka bateria na pewno będzie bardzo efektowna. Spodoba się małym dzieciom, które często nie przepadają za myciem rączek czy ząbków. Do tego podświetlenie można dobrać do innych elementów w łazience. Luksusowe wanny z jacuzzi mogą też mieć kolorowe lampki, standardowo dodatkowe oświetlenie montuje się też nad lustrem w łazience. Warto zaznaczyć, że nowoczesna bateria może ale nie musi mieć stalowy, srebrny kolor. Są baterie matowe, czarne, złote, czy baterie imitujące styl retro. W ten sposób można dobrać barwę i wykończenie baterii do całości łazienki.

Z pewnością warto inwestować w nowoczesne baterie łazienkowe. Ich oryginalne kształty, kolory, czy podświetlenie z pewnością zachwyci nawet najbardziej wymagającego klienta. Warto zaznaczyć, że nowoczesne baterie to często baterie czasowe – aktywowane na czujni ruchu. Pozwalają one na oszczędzanie wody, która nie leci stale podczas mycia rąk czy zębów, a do tego nie są kosztowne.