Jak kupować stół, to tylko rozkładany

Stół

Nasi najlepsi przyjaciele właśnie się przeprowadzili do nowego domu. Długo go budowali i urządzali, ale w końcu mogą się nim pochwalić. Trzeba przyznać, że jest czym, bo zadbali o każdy szczegół. Jak mówią, jest to ich wymarzone gniazdko, które wymyślili sobie kiedyś. Już samo otoczenie domu zachwyca zielenią. Rosną tam spore drzewa, okazało się, że rosły one jeszcze przed kupieniem działki. Na szczęście nie przeszkadzały w budowie.
StółNajpiękniejsze w domu są chyba jadalnia i połączona z nią kuchnia. Wyposażone w jeden duży stół i jeden mniejszy. Ten mniejszy zwrócił od razu naszą uwagę. Okazało się, że oni też w sklepie zwrócili uwagę na stoły rozkładane nowoczesne i szybko zdecydowali się na kupno takiego. To właśnie ten mniejszy.

W razie potrzeby można go rozłożyć i dostawić do dużego. Można go też wynieść na wielki taras i tam rozłożyć, aby było na czym jeść podczas letniego przyjęcia. Wyjątkowo fajnie urządzili też łazienkę na pięterku. Okno w połaci dachowej pozwala patrzeć podczas kąpieli na gwiazdy. Pozazdrościliśmy nieco sąsiadom i zdecydowaliśmy się na zakup nowych mebli. Nie był to zbyt duży zakup, bo wymieniliśmy tylko stół i krzesła, bo stare już się rozlatywały.

Wybór nowych nie był łatwy, bo każdy miał inne zdanie na temat, co właściwie powinno stać w pokoju. Jedni chcieli normalny stół, inni wielki stół, a pozostali niewielką ławę. W końcu doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy pod uwagę weźmiemy  stoły rozkładane nowoczesne, tak jak zrobili to znajomi. To bardzo dobre rozwiązanie pozwalające na wygodne urządzenie mieszkania. Rozkładany stół na co dzień nie jest zbyt duży, a kiedy trzeba można go rozłożyć, uzyskując dodatkowe miejsca przy stole. To optymalne rozwiązanie, przynajmniej w naszym przypadku, gdy nie mamy salonów, jak w angielskich zamkach.

Krzesła dobraliśmy do stołu. Dodatkowo wzięliśmy kilka składanych krzeseł, które złożone nie zajmują dużo miejsca i łatwo je przechowywać. W razie potrzeby rozłoży się krzesła i stół.

Źródła:

  • http://www.lawostoly24.com.pl