Jak dopasować szafę wnękową do wyposażenia wnętrza?

Szafa we wnęce

Wiele osób bardzo ceni możliwość wyboru, wolą same zdecydować o tym jak coś ma wyglądać. Ta zasada znajduje również potwierdzenie w aranżacji wnętrz. Obecnie rynek meblowy tak się rozwinął, że mamy naprawdę ogromny wybór. Niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak nawet najbardziej uniwersalne meble nie będą pasować do każdego wnętrza.

Szafa wnękowa pasująca do mieszkania

Szafa wnękowaNależy pamiętać, że chociaż asortyment sklepów oferuje naprawdę wiele modeli, to i tak nie zawsze sprawdzą się we wszystkich przypadkach. Dobrym przykładem będą pomieszczeniach o nietypowych rozmiarach lub kształtach, np. w pokoju pod skosem. W takich przypadkach doskonałym pomysłem będzie zlecenie wykonania szafy na nasze specjalne zamówienie. Najczęściej spotyka się to rozwiązanie w przypadku szaf wnękowych. To także idealne wyjście dla osób, które wyjątkowo cenią sobie jak najefektywniejsze wykorzystanie przestrzeni. W przeciwieństwie do wolnostojących, szafy wnękowe są wykonywane na indywidualne zamówienie, dopasowując je do wymiarów wnęki lub ściany. Można je także dostosować pod względem liczby półek, drążków i drzwi. Wyróżnia się szafy wnękowe przesuwane oraz składane. Najczęściej spotykane są te wnękowe.

Szafa we wnęceGrubość drzwi także można dopasować, te z lustrem będą naturalnie grubsze. Istnieje także opcja doboru odpowiednich frontów do naszej szafy, najczęściej spotykanym rodzajem są fronty z płyt laminowanych oraz wiórowych, wszystkie one mają imitować drewno. Materiałów oczywiście jest więcej, wszystko zależy od życzeń klienta. Nie trzeba także ograniczać się do jednego materiału, można zamówić szafę, której poszczególne elementy wykonane są z różnych materiałów. Można zaryzykować stwierdzenie, że to nie szafy tradycyjne są dziś najbardziej popularne, ale szafy wnękowe na zamówienie – Warszawa to jedno z miast, gdzie tego typu mebel pojawia się w dużej liczbie mieszkań oraz domów jednorodzinnych. To kolejny ich plus, sprawdzą się zarówno w niewielkim pokoju w bloku mieszkalnym, jak i w dużym domu poza miastem. Chociaż są kojarzone zazwyczaj z wnętrzami nowoczesnymi, tak naprawdę sprawdzą się również w tych tradycyjnych.

Do tych pierwszych idealne będą te wyróżniające się wysokim połyskiem oraz użyciem szklanych elementów. Z kolei do klasycznych lepszym rozwiązaniem będzie wybranie frontów wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak drewno. Warto przypomnieć, że sami możemy zdecydować o tym czy szafa będzie wyróżniać się we wnętrzu czy będzie dyskretnie ukryta, wtapiając się w otoczenie. Możliwości jest naprawdę dużo.