Innowacyjna izolacja z użyciem pianki

izolacja poddasza pianką

Termoizolacja jest niezwykle ważnym elementem w trakcie budowy każdego budynku, zapobiega ona utracie ciepła i wychładzaniu całości konstrukcji dlatego też odpowiada ona w dużym stopniu za komfort osób przebywających wewnątrz.

Izolacja pianką niezwykle skuteczna

izolacja poddasza piankąNajwiększym problemem zawsze jest izolacja cieplna w domach, gdyż ludzie nie wiedzą na jaką się zdecydować i często przesadniej nie niej oszczędzają, co potem prowadzi do bardzo małej wydajności i wytrzymałości, co z kolei przekłada się na zwiększone koszta jakie ponosimy ze względu na czynności związane z utrzymaniem ciepła i odpowiednią konserwacją takiej instalacji. Najczęściej korzystamy z różnego rodzaju styropianu, lub wełny mineralnej, są to jednak materiały szkodliwe dla środowiska i o średniej wydajności. Dodatkowo, szczelne uszczelnienie za ich pomocą jest praktycznie niemożliwe, dlatego też zawsze zostaje jakaś szczelina, którą przedostawać będzie się chłód i ewentualna wilgoć. Szczególnie problematyczne jest to na wszelkiego rodzaju poddaszach, gdzie są one wystawione na najbardziej intensywne działanie wiatru, oraz sporą wilgoć, która często jest większa, niż przy ziemi. Silne wiatry znacznie mocniej wychładzają pomieszczenie w którym izolacja termiczna posiada przerwy pomiędzy partiami materiału izolacyjnego.

izolacja poddasza piankąDlatego też niezwykle popularna w ostatnich czasach stała się dokładna izolacja poddasza pianką, która jest niezwykle skuteczna, a przy tym wszystkim tańsza od tradycyjnej. Do tego celu używa się pianki poliuretanowej, którą spryskuje się odpowiednią powierzchnie, taki sposób nałożenia pozwala na bardzo dokładną izolację, która nie będzie posiadać szczelin, którymi może docierać do środka zimno. Dokładnie spryskanie wszelkiego rodzaju łączników, oraz elementów, których normalnie się nie da izolować. Materiał tego typu trzeba osadzić na odpowiedniej powierzchni, co gwarantuje wysoką wytrzymałość i jakość izolacji. Używa się do tego celu na przykład drewna, blachy, czy paroprzepuszczalnej folii. Ta ostatnia opcja jest zdecydowanie najpopularniejsza, gdyż pozwala na odprowadzanie wilgoci ze środka budynku, a nie przepuszcza wody z zewnątrz. Dlatego też skutecznie wprowadza balans wilgoci powietrza do wnętrza w jakim jest zainstalowana. Wielu może się wydawać, że tego typu instalacja jest mało trwała i niezbyt skuteczna, jednak nie ma się czego obawiać.

Jej ogromna wydajność zadecydowała o jej rosnącej popularności w ostatnich czasach. Dlatego też jest to coraz częściej stosowany typ izolacji termicznej w wielu domach.