Iniekcje ciśnieniowe ostatnim ratunkiem dla fundamentów

iniekcja ciśnieniowa

Odpowiednia szczelność ścian i fundamentów jest niesamowicie ważna, gdyż ich przeciekanie może mieć niesamowicie negatywny efekt na reszcie konstrukcji, która będzie dotknięta tym procesem. Woda z czasem osłabia konstrukcje wszelkiego rodzaju znacznie zmniejszając ich wytrzymałość i zwiększając podatność uszkodzenia mechaniczne, co stwarza ogromne ryzyko dla takiej konstrukcji co może poskutkować jej poważnym uszkodzeniem, a nawet zawaleniem w skrajnych przypadkach.

Innowacyjna iniekcja ciśnieniowa

iniekcja ciśnieniowaHydroizolacja jest elementem który instaluje się na etapie konstrukcyjnym takiego budynku, dlatego też jej dobudowanie po fakcie bez kompletnego odsłonięcia fundamentów jest kompletnie niemożliwe. Dlatego też przy każdej budowie powinniśmy wykonywać tego typu system izolacyjny, którego nie należy pomijać, a jednak często tak się dzieje. Domy bez hydroizolacji często mają popękane fundamenty i bardzo wysoki poziom wilgotności powietrza wewnątrz, co jest sytuacja bardzo niekomfortową. Wilgoć zmniejsza skuteczność termoizolacji przez co trudniej utrzymuje się ciepło wewnątrz takiego domu, to z kolei wpływa na zwiększenie kosztów ogrzewania, którego musimy używać bardziej intensywnie. Oprócz tego, że takie powietrze ciężej się ogrzewa i wolniej trzyma ono temperaturę, wilgoć wpływa także na uszkadzanie termoizolacji, która pod wpływem wilgoci pęcznieje i traci swoje właściwości, przez co do środka przedostaje się więcej zimna z zewnątrz budynku.

iniekcja ciśnieniowaSzczególnie dotkliwe jest to, gdy woda dostaje się do środka przez warstwę termoizolacyjną. Jeśli jednak posiadamy odpowiednią hydroizolację nie powinniśmy się załamywać, gdyż odsłonięcie fundamentów nie musi być konieczne w każdym wypadku. Jeśli hydroizolacja jest tylko uszkodzona, a nie kompletnie zniszczona, to można ją odratować. Iniekcja ciśnieniowa jest metodą mniej inwazyjną, która pozwala na odbudowanie takiej izolacji bez potrzeby bezpośredniego docierania do fundamentów od strony zewnętrznej budynku. Polega ona na wykonaniu odwiertów wewnątrz nieszczelnej ściany w które wkłada się odpowiednie kanały z plastiku, lub metalu przez które pod wysokim ciśnieniem wstrzykuje się materiał uszczelniający. Zwykle wykorzystuje się uszczelniacz, który po kontakcie z wodą zwiększa swoją objętość, dzięki czemu jest on w stanie dokładnie wypełnić wszelkie ubytki w takim otworze.

Jest to metoda bardzo innowacyjna i popularna na dzisiejszym rynku, często wykorzystuje się ją przy konserwacji zabytkowych budynków i gdy nie chcemy rozkopywać fundamentów, co jest bardzo drogie. Dlatego też jest to opcja wydajna i znacznie tańsza dla każdego z takim problemem.