Gdzie zamieszkać?

ławka miejska

Nie ma możliwości, aby dwie bliskie osoby nigdy się ze sobą nie sprzeczały. Nawet jeśli znajdziemy gdzieś taką parę, która może się pochwalić tym, że przez cały okres swojego związku nie przeżyła ani jednej kłótni, ani nawet najmniejszej różnicy zdań, to będzie to stanowczo znak, że coś jest nie tak.

Jest wiele za i przeciw w sprawie gdzie zamieszkać – w mieście czy na wsi.

ławka miejskaByć może jedna osoba ze strachu przed opuszczeniem i zostaniem samą, będzie nawet podświadomie zgadzała się ze wszystkim, czego zapragnie partner czy też partnerka. A może po prostu komuś jest wszystko jedno, bo ani nie zależy jej za szczęściu drugiej osoby ani na własnym i dlatego dla świętego spokoju godzi się na wszystko. Tak czy tak, nie zapominajmy o tym, że sprzeczki są zdrowe. Znacznie lepsze niż kumulowanie w sobie negatywnych emocji, które w końcu mogą wybuchnąć i spowodować w naszym związku znacznie gorsze straty niż kilka kłótni od czasu do czasu. O co najczęściej się kłócimy? Popularną przyczyną sprzeczek jest wybór miejsca do życia. Jeśli decydujemy się na wspólne mieszkanie i należy wybrać, gdzie chcemy by było zlokalizowane, może powstać problem. Szczególnie jeśli jedną osobę zachwyca architektura miejska, całe dnie spędza ona na wymyślaniu nowych idei na kreowanie przestrzeni – oczywiście miejskich, planowaniu, na których alejkach stanąć mogą przepiękne klasyczna ławki miejskie, nie do przyjęcia będzie mieszkanie poza miastem. Co jeśli nasza druga połówka stanowczo optuje za mieszkaniem gdzieś poza miejskim zgiełkiem? Jeśli dla niej nawet ławki parkowe nie są wystarczająco oddalone od ulicznego zgiełku, a projektowanie terenów zielonych wydaje jej się zawsze organizowane na zbyt małą skalę, dość ciężko tym osobom będzie pójść na kompromis.

Pozostaje im chyba tylko rzucenie monetą. Oczywiście mogą również spróbować dojść do porozumienia w ten sposób – dopóki oboje pracują i planują dzieci, które chodzić będą do szkoły, to mieszkanie w mieście wydaje się być najbardziej sensowne. Kiedy natomiast dzieci będą już odchowane, a sami przejdą na emeryturę, wówczas można przenieść się na wieś.

Strona z informacjami http://www.astrini-design.pl

Dodaj komentarz