Dlaczego warto zainwestować w odbojnice regałowe?

Koszty utrzymania magazynu można w wielu przypadkach znacznie ograniczyć inwestując w odpowiedniego rodzaju rozwiązania dodatkowe. Szczególnie ważną rolę wydają się odgrywać te pozwalające na lepsze zabezpieczenie regałów, oraz sprzętów transportowych przez uszkodzeniami. Tymi o zdecydowanie największym poziomie skuteczności mogą się okazać pewne rodzaje odbojnic.

Odbojnice regałowe – do czego się przydają?

Sporym problemem w przypadku magazynów okazują się być kolizje, przede wszystkim wózków widłowych z regałami. Może to doprowadzić z jednej strony do poważnego w skutkach uszkodzenia wózka i regału, ale także i całego towaru na nim zgromadzonego. Właśnie z tego względu tak ważne jest mocowanie regałów do podłoża, oraz stosowanie dodatkowych elementów zabezpieczających. Tymi o zdecydowanie największej skuteczności jest niewątpliwie odbojnica regałowa przemysłowa. Element ten służyć może przede wszystkim do amortyzacji uderzenia jak również do niwelowania jego skutków. Jeszcze jakiś czas temu jednym rodzajem odbojnic były te, które wykonane były z odpornej stali. Mimo większej odporności, nie wyróżniały się one zbyt wysokimi zdolnościami w kontekście amortyzowania siły uderzeń. Właśnie z tego względu coraz częściej w magazynach jak również innych obiektach przemysłowych stosowane są te, wykonane z tworzyw sztucznych.

Dobrze w tej roli sprawdza się w szczególności pianka poliuretanowa. Ta, ceniona jest przede wszystkim za bardzo wysoką elastyczność, która połączona jest jednocześnie z tak zwaną pamięcią kształtu. Oznacza to, że nawet największe odkształcenia tego materiału nie będą stanowić przeszkody w kontekście powrotu do naturalnej formy. Pianka ta jest dodatkowo jednym z tych tworzyw, które barwione są w masie. Tym samym, w znacznie mniejszym stopniu tak wykonanych odbojnic będzie dotyczyć problem pogorszenia się ich estetyki wraz z upływem pewnego czasu. Oczywiście dzięki specjalnemu rodzajowi folii wspomniane odbojniki mogą mieć również właściwości ostrzegawcze, na co pozwolą jaskrawe barwy oraz właściwości w zakresie odbijania światła. Odbojnice różnego czasu należą do jednego z częściej spotykanego wyposażenia większości magazynów. Na przestrzeni lat rozwiązanie to ulegało stopniowym zmianom. Przede wszystkim chodzi tutaj o rodzaj surowca który został wykorzystany do ich wykonania. Obecnie tym zdecydowanie najbardziej dominującym okazuje się być pianka poliuretanowa. Wyróżnia się ona doskonałym amortyzowaniem energii mechanicznej, która powstać może na przykład na skutek kolizji. Jest ona również tworzywem o zdecydowanie podwyższonej trwałości.