Dlaczego przyda nam się zagłębiarka

zagłębiarka

Kompletowanie zestawu narzędzi i elektronarzędzi do garażu czy domowego warsztatu może być problematyczne. Które urządzenie będzie przydatne? Z czego na pewno nie skorzystamy? Tak naprawdę nie znamy odpowiedzi na te pytania, gdyż życie dostarcza nam różnych sytuacji. Warto więc po prostu zaopatrzyć się w podstawowy zestaw elektronarzędzi, z których z pewnością będziemy korzystać od czasu do czasu.

Urządzenia niezbędne w warsztacie

zagłębiarkaW takim zestawie bez wątpienia powinna znaleźć się trwała zagłębiarka festool ts 55 lub inny, nowszy model. Czy to oznacza, że te starsze modele są złe? Nie, też dobrze spełnią swoją rolę, jednak należy mieć na uwadze to, że rozwój technologii pozwala na wprowadzanie ulepszonych rozwiązań, które zdecydowanie poprawiają wydajność urządzenia i mają wpływ na komfortową, precyzyjną pracę. Skoro mamy takie możliwości – dlaczego by z tych unowocześnień nie skorzystać? Dlatego właśnie polecamy najnowsze modele zagłębiarek. Oczywiście powinny pochodzić od sprawdzonych, renomowanych producentów. Mają oni bowiem duże doświadczenie w wytwarzaniu elektronarzędzi, dlatego możemy mieć pewność, że każdy nowy model urządzenia będzie jeszcze lepszy od poprzedniego. Taka zagłębiarka TS 55 wyróżnia się na przykład tym, że zapewnia idealne bezpieczeństwo pracy. Posiada bowiem specjalne zabezpieczenie przeciwpyłowe, a do tego możliwość podłączenia do odkurzacza mobilnego.

zagłębiarkaDzięki pracy systemowej nie mamy w ogóle styczności z odpryskami i zanieczyszczeniem powietrza, dlatego cięcie różnego rodzaju materiałów może być przeprowadzane nawet przez astmatyków czy osoby o wrażliwych płucach. Ale to nie jedyne zalety pod względem bezpieczeństwa. Należy wskazać także na ultra szybki hamulec, dzięki któremu urządzenie wyłącza się już w sekundy po wciśnięciu odpowiedniego przycisku. To ważne zwłaszcza dla osób niedoświadczonych, które po raz pierwszy pracują z zagłębiarką. Jeśli zauważą, że cięcie nie przebiega tak jak powinno, wystarczy wcisnąć hamulec i w ten sposób nie dopuścimy do powstania krzywej linii i nie zmarnujemy materiału. Nawet laicy mogą więc z tego urządzenia korzystać. W domu na pewno nam się przyda – chociażby do przycinania płytek podłogowych lub do obróbki płyt gipsowo-włóknowych.

Podczas remontu zagłębiarka jest jak znalazł. Również gdy wymieniamy drzwi wejściowe, możemy bez problemu przyciąć je na długość za pomocą tego urządzenia. Z pewnością zagłębiarka jest tym elektronarzędziem, które ze względu na mnogość zastosowań, powinno znaleźć się w każdym garażu czy domowym warsztacie.