Czym się kierować przy projekcie kuchni?

kuchnie na wymiar

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu, a zarazem miejsce, w którym najrzadziej przeprowadzamy remont ze względu na stosunkowo wysokie koszty zmiany mebli, i wyposażania i wystroju. Najczęściej w kuchni decydujemy się na remont generalny, który pozwala nam na zaprojektowanie kuchni całkowicie od nowa.

Kuchnie w nowoczesnej wersji

kuchnie na wymiarKiedy przychodzi pora na decydowanie o nowych meblach do kuchni, coraz więcej osób wybiera meble na wymiar. Takie rozwiązanie pozwala na idealne wykorzystanie przestrzeni w kuchni oraz na dopasowanie do stylu życia mieszkańców. Najważniejsze elementy projektu kuchni na wymiar Jeśli planujemy spore zmiany w układzie całej kuchni, to ważne jest, aby gotowy projekt umiejscowienia poszczególnych mebli i sprzętów powstał jeszcze przed remontem. Jest to niezbędne do dokonania poprawek związanych z położeniem gniazdek elektrycznych czy kranu. Wiele nowoczesnych projektów kuchni na wymiar zawiera plan na kuchenną wyspę, na której często znajduje się zlew, co wymaga sporych zmian w czasie remontu i doprowadzeniu wody do wyspy. To tylko jeden ze szczegółów, które należy brać pod uwagę w projekcie. Konkretny styl mebli ma duże znaczenie wizualne, ale w gruncie rzeczy nie wpływa zbytnio na wygodę korzystania z kuchni.

kuchnie na wymiarPoza aspektem wizualnym duży nacisk należy też położyć na bezpieczeństwo, na przykład poprzez zakup mebli z zaokrąglonymi kantami, które są bezpieczniejsze dla dzieci czy osób starszych. Wśród kwestii związanych z wygodą ważna jest na przykład wysokość blatów roboczych, zachowanie odpowiedniego ciągu lodówka-blat-kuchenka-zlew, co pozwala na zoptymalizowanie przebiegu pracy. Nowoczesne kuchnie na wymiar to też drobne rozwiązania, które ułatwiają nam życie, takie jak szafki na cichy domyk albo otwierane pod naciskiem, dzięki czemu można je otworzyć bez użycia rąk. Kosze cargo i inne nowoczesne systemy przechowywania pozwalają na przejrzystą organizację wyposażenia kuchni i przechowywania produktów spożywczych. Jeśli kuchnia jest mała i z konieczności decydujemy się na zabudowę pod sufit, to nie trzeba męczyć się z drabiną: niektórzy producenci oferują opcję wykonania składanych stopni, które po złożeniu na płasko mieszczą się między dwiema szafkami.

W takiej formie zajmują zaledwie kilka centymetrów, a zapewniają nam łatwość sięgania po rzeczy umieszczone na najwyższych półkach. Podobne drobiazgi sprawiają, że nasza kuchnia na wymiar będzie doskonale spełniała nasze potrzeby. Niewielkie rzeczy, które ostatecznie ułatwiają nasze życie sprawiają, że będziemy znacznie bardziej zadowoleni z naszych mebli.