Czym charakteryzują się bramy przemysłowe

Bramy przemysłowe – niezależnie od wybranego rodzaju – powinny charakteryzować się przede wszystkim funkcjonalnością oraz zapewniać bezpieczeństwo eksploatacji. Jeżeli do tego brama wyróżnia się walorami estetycznymi, tym lepiej dla nas. Wcale nie jest ciężko znaleźć bramy, które spełniają wszystkie te warunki.

Solidne wykonanie bram przemysłowych

bramy przemysłoweObecnie w branży prym wiedzie kilku najlepszych producentów, jednak są jeszcze inni, mniej znani, którzy próbują się przebić ze swoją ofertą. Idzie im całkiem nieźle, ponieważ proponują nam rozwiązania naprawdę wysokiej jakości. Zaprojektowane w nowoczesny sposób bramy działają tak, że nie zakłócają ruchu wewnątrz budynku, a także przed nim – to dlatego, że te najlepsze rozwiązania to bramy ze skrzydłami rolowanymi do góry, które nie zabierają zupełnie przestrzeni. Jeśli więc interesują nas takie wytrzymałe bramy przemysłowe, bez problemu znajdziemy coś odpowiedniego do własnych potrzeb. Warto zwrócić uwagę także na to, że takie bramy są zabezpieczane antykorozyjnie. Nic dziwnego, w końcu będą codziennie narażane na negatywne działanie czynników atmosferycznych, a rdza będzie wyglądać naprawdę nieestetycznie. Do zabezpieczenia przed rdzą najczęściej stosuje się cynkowanie ogniowe – to właśnie ze stali ocynkowanej wykonane są najważniejsze elementy, a więc ościeżnice, prowadnice oraz różnego rodzaju łączniki.

bramy przemysłoweJeśli chodzi zaś o same panele, te dodatkowo powleczone zostają specjalnymi farbami poliestrowymi, które mają zatrzymać negatywny wpływ czynników środowiskowych na materiał użyty do produkcji segmentów. Taka ochrona jest wystarczająca i sprawia, że brama dobrze prezentuje się na tle elewacji budynku, nawet mimo upływu czasu. Jednak sam wygląd zewnętrzny to nie wszystko, przy wyborze bramy powinniśmy kierować się także rozwiązaniami technicznymi. Producenci proponują jednak automatykę najwyższej klasy – to napędy oraz profesjonalne sterowania, które sprawiają, że eksploatacja bramy jest bardzo prosta. Automatyka to podstawa, jednak producenci proponują nam także dodatkowe wyposażenie – na przykład zastosowanie dodatkowego doświetlenia naturalnym światłem. Chodzi po prostu o montaż okienek w bramie.

Do przeszkleń wykorzystuje się najczęściej akryl lub poliwęglan, gdyż są to materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym praktycznie niezniszczalne. Nie zapominajmy też o wyciągu wentylacyjnym, dzięki czemu w pomieszczeniu będą panowały zawsze komfortowe warunki. Możemy też zdecydować się na bramę z dodatkowym wejściem dla serwisantów. Jak widać, mamy do wyboru wiele ciekawych opcji.