Co trzeba wiedzieć o imitacji cegły?

imitacja cegły do wnętrz

Codziennie na portalach i blogach wnętrzarskich można zobaczyć mnóstwo pomysłów i ciekawych inspiracji na zaaranżowanie przestrzeni w domu. Pokazywane są sprytne tricki dzięki którym można zaoszczędzić przestrzeń, czy optycznie powiększyć pokój, prezentowane są nowości sklepowe, czy pokoje urządzone w różnych stylach. Niestety, nie wszystko co dobrze wygląda w katalogu meblowym czy na zdjęciach sprawdzi się równie dobrze w rzeczywistości.

Imitacja cegły na ścianę

imitacja cegły do wnętrzDesignerskie meble będą niewygodne, lampy bez abażuru będą raziły światłem po oczach, a baterie czasowe będą denerwować podczas mycia rąk. Zawsze warto się zatem dwa razy zastanowić nad tym jaki efekt ma być osiągnięty i jak nowy element we wnętrzu wpłynie na jego całościowy odbiór. Przykładem mogą to być ceglane ściany. widać było mnóstwo aranżacji z naturalną czerwoną cegłą w salonie, jadalni, czy kuchni. Niestety, czerwona cegła to drogi materiał, jego nieumiejętny montaż sprawi, że nie będzie on dobrze wyglądał, ani dobrze się trzymał ściany. Dlatego też warto rozważyć inną opcję – najmodniejsza imitacja cegły do wnętrz to ciekawy produkt. Wyglądem przypomina czerwoną cegłę, choć dostępne są też wersje białe. Imitacja ma formę cienkiego, miękkiego panelu, przypominającego w dotyku piankę. Jest elastyczna i leciutka jak piórko. To sprawia, że bez problemu można ją zamontować na ścianie na klej. Nie trzeba dźwigać pudeł z cegłami, ani martwić się o szpachlowanie ścian.

imitacja cegły do wnętrzElastyczna okładzina będzie się dobrze trzymać nawet jeśli podłoże nie jest idealnie równe. Zaletą jest też fakt, iż w razie remontu taką okładzinę można bez problemu zdjąć. Prawdziwe płytki ceglane można jedynie skuwać, przez co robi się wokół mnóstwo bałaganu. Decydując się na wykonanie ściany z czerwonej cegły (czy to z prawdziwej czy z imitacji) trzeba pamiętać o kilku zasadach dotyczących aranżacji wnętrz. Czerwień to kolor intensywny i dominujący. W związku z tym w pokoju powinno się zrezygnować z wyrazistych, jaskrawych barw. Lepiej jest postawić na np. szare meble i ciemne panele, a dodatkowo dobrać jakiś czerwony element harmonizujący ze ścianą.

Może to być fotel z pufą, tekstylia (poduszki, narzuty, obrusy), czy kanapa. Trzeba jednak zaznaczyć, że na tle czerwonej ściany nie należy stawiać ani nic czerwonego (będzie się zlewać z tłem) ani pstrokatego (co za dużo to niezdrowo). Lepiej jest właśnie postawić na tle ściany szarą kanapę a naprzeciwko niej czerwone pufy na tle ściany białej. Tak urządzone pomieszczenie będzie na pewno modne oraz nowoczesne.