Co można ocieplić pianką?

ocieplanie pianką

Ocieplenie pianką poliuretanową zyskuje coraz większe grono zwolenników. Natrysk pianką wykonywany przez profesjonalistów nie jest wcale drogi, jest wykonywany błyskawicznie, a do tego nie trzeba się martwić o mostki cieplne. Pianka poliuretanową ma wspaniałe właściwości termiczne i hydroizolacyjne, jest bardzo trwała, nic więc dziwnego, że wypiera ona styropian oraz wełnę mineralną.

Ocieplanie pianką jest popularne

ocieplanie pianką Styropian nie ma tak dobrych parametrów technicznych, nie nadaje się też do ociepleń skosów czy wnęk. Z kolei wełna mocno pyli i nie trzyma się podłoża tak dobrze jak pianka. Zatem szybkie ocieplanie pianką w Łomży czy w innym mieście będzie opcją najczęściej wybieraną. Warto się zatem zastanowić nad tym co taką pianką można ocieplić. Pierwsze na myśl przychodzą oczywiście domy. Piankę można stosować od fundamentów po dach. Przy izolacji fundamentów nie tylko zabezpieczą je przed chłodem

, ale i przed wilgocią. Fundament ma największą styczność z ziemią, więc wymaga specjalnego zabezpieczenia. Źle zaizolowany fundament sprawi, że będzie on ,,chłonął” wodę, która przejdzie potem na ściany, a od podłogi będzie też ciągnął chłód. Pianka świetnie sprawdzi się też przy ocieplaniu posadzek oraz ścian. Jednak najczęściej wykorzystuje się ją przy poddaszach. Skośne dachy są trudne do ocieplenia.

ocieplanie pianką Mają nierówną strukturę, są pochylone, często pojawiają się zakamarki, do których trudno jest dotrzeć. Na szczęście natrysk pianki można wykonać wszędzie. Pianka dostanie się do każdej szczeliny, można ją także stosować przy ocieplaniu rur. Natrysk pianki przydaje się także przy ocieplaniu budynków rolniczych, takich jak stodoły czy kurniki. Często to lekkie, drewniane konstrukcje, które łatwo jest obciążyć. Lekka pianka poliuretanowa będzie zatem idealna do ich izolacji. Nie obciąży konstrukcji i nie zajmuje też dużo miejsca. Pianka używana jest też przy konstrukcjach przemysłowych. Świetnie się sprawdza przy halach stalowych, zbiornikach na wodę, czy paliwo, jak również przy rurociągach i w fabrykach. Pianka poliuretanowa jest niepalna, zatem nie stwarza niebezpieczeństwa. Do tego zapewnia izolację akustyczną, ważna np. w zakładach produkcyjnych w których używane są duże i głośne maszyny.

Reasumując, jak widać ocieplenie pianką może być stosowane w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, a nawet rolniczym. Nic zatem dziwnego, że ta metoda ocieplenia i hydroizolacji jest chętnie wybierana przez klientów indywidualnych, jak i przez przedsiębiorców. Zdecydowanie warto w nią zainwestować już dziś.