Budowa i montaż ogrodzenia – co warto wiedzieć

Ogradzanie własnej posesji jest w dzisiejszych czasach czymś absolutnie koniecznym, niemniej należy wiedzieć na co przy budowie i montażu ogrodzenia trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Montaż ogrodzeń według wytycznych

montaż ogrodzeńJeśli chodzi o samą budowa ogrodzenia, to zasadniczo nie potrzebujemy tutaj pozwolenia na budowę z wkluczeniem pewnych sytuacji w których uzyskanie owego pozwolenia będzie nam konieczne. Do tych sytuacji należy zaliczyć takie jak: gdy wysokość ogrodzenia przekracza dwa metry oraz gdy ogrodzenie budowane jest od strony wychodzącej na miejsca publiczne, takie jak np. droga, chodnik, park miejski itd., Jeśli nasze ogrodzenie bezpośrednio będzie widoczne w miejscu publicznym na jego budowę musimy otrzymać zgodę. By natomiast uzyskać taką zgodę musimy złożyć odpowiedni wniosek, w którym zawarty będzie plan budowy ogrodzenia wraz z materiałami jakie mają zostać zastosowane do jego budowy. Jeśli ogrodzenie nie ma zbyt osobliwego wyglądu nie powinno być jednak problemu z uzyskaniem pozwolenia na budowę. W przypadku ogrodzenia rozdzielającego sąsiadów jego wygląd nie ma znaczenia, co jednak ważne jeśli sąsiad nie zgadza się na wspólna budowę ogrodzenia, należy pamiętać o tym, że w całości musi być wybudowane na naszym terenie, a co za tym idzie żaden jego element nie może przechodzić na stronę sąsiada, w innym wypadku sąsiad może złożyć wniosek o zburzenie ogrodzenia, o czym warto pamiętać.

montaż ogrodzeńJeśli chodzi natomiast o kwestie samego montażu ogrodzenia, to sposób jego osadzenia zależny jest od tego z jakim ogrodzeniem mamy do czynienia, przy czym nie ma jakiś ogólnych wytycznych, jeśli chodzi o montaż ogrodzeń. Nim przejdziemy bezpośrednio do montażu ogrodzenia należy określić o czy montażem ogrodzenia będziemy zajmować się we własnym zakresie czy tez kwestie te pozostawimy fachowcom. Zasadniczo w przypadku prostych w montażu i tanich ogrodzeń z powodzeniem można się tym zająć samodzielnie, wówczas na pewno nie co na tym, zaoszczędzimy Jeśli jednak nasze ogrodzenie jest dość skomplikowane lub też bardzo kosztowne warto jednak jego montaż pozostawić fachowcom, będzie to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie, nie tylko unikniemy kłopotów w montażu i tym samym przedłużającego się czasu montażu, ale także zniwelujemy ryzyko uszkodzenia ogrodzenia, dzięki czemu nie narazimy się na spore straty.Budowa i montaż ogrodzeń w zasadzie nie jest szczególnie trudna.

Warto jednak pamiętać o tym, że są pewne wytyczne, których to należy przestrzegać przy budowie ogrodzenia oraz że nad montażem ogrodzenia należy się dobrze zastanowić, jeśli zamierzamy robić to we własnym zakresie.