Automatyka bramy przesuwnej

automat do bramy przesuwnej

Automatyka bramy przesuwnej zapewnia użytkownikom prawdziwy komfort. Bez wychodzenia z samochodu możemy otwierać i zamykać bramę, co jest wygodne zwłaszcza wówczas, gdy na zewnątrz panują niekorzystne warunki atmosferyczne. Automat do bramy przesuwnej może pracować nawet bez prądu… Jak to możliwe?

Automat do bram z pilotem radiowym

automat do bramy przesuwnejTo dlatego, że nowoczesne systemy wyposażane są w akumulatory awaryjne, które zapewniają dostawę prądu nawet bez dostępu do zasilania z sieci energetycznej. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że groźna burza, która spowoduje przerwanie linii energetycznych, uniemożliwi nam także korzystanie z bramy przesuwnej. Akumulatory awaryjne zabezpieczają nas przed takimi sytuacjami. Ponadto bramy posiadają mechanizm ręcznego otwierania, co sprawia, że nawet brak akumulatorów nie czyni nas więźniami naszej posesji jak też nie blokuje nam dostępu do niej. Wiele osób zastanawiających się nad zakupem automatyki do bram przesuwnych, rozmyśla też nad tym, czy montaż takiego napędu do bramy jest skomplikowany. Producenci są tutaj zgodni – chociaż do montażu napędu śrubowego nie jest wymagana obecność profesjonalistów, w przypadku siłowników opartych o elektrykę, warto jednak zadanie to powierzyć osobom posiadającym uprawnienia elektryka.

automat do bramy przesuwnejPonadto korzystanie z profesjonalnych usług zdecydowanie skraca czas montażu – sami moglibyśmy wykonywać prace nawet dwa razy dłużej. Decydując się na automat do bram przesuwnych, musimy rozważyć także to, w jaki sposób chcemy otwierać bramę. Możliwe jest bowiem jej otwieranie za pomocą pilota radiowego, jak i poprzez czytnik linii papilarnych. Możemy też zamontować klawiaturę do wpisywania kodu w pobliżu bramy. Bez wątpienia przy wyborze automatyki do bramy przesuwnej należy brać pod uwagę naprawdę wiele kwestii. Podstawową jest jednak wybór siłownika – producenci oferują bowiem siłowniki śrubowe, elektromechaniczne, podziemne, jak i takie z łamanym skrzydłem. Przy zakupie powinniśmy brać pod uwagę między innymi ciężar bramy oraz długość skrzydła, ale także inne kwestie. Jeżeli na przykład zależy nam najbardziej na estetyce, dobrym wyborem będzie siłownik podziemny, ponieważ po zamontowaniu jest on całkowicie niewidoczny.

Taka automatyka ukryta przed ludzkim wzrokiem sprawdza się na przykład przy drewnianej bramie – jeżeli nie chcemy zaburzać jej wyglądu elementami z innych materiałów. W przypadku wątpliwości co do właściwego systemu automatyki, zawsze możemy skontaktować się z profesjonalistami, którzy udzielą nam wartościowych porad w tym temacie.