Architekt projektujący angielskie wnętrza

architekt wnętrz

Jeżeli chcemy stworzyć wnętrze, które będzie równocześnie ciepłe i eleganckie, wówczas nie pozostaje nam nic innego jak zastosowanie wyznaczników stylu angielskiego. Jest to bowiem styl, który w idealny sposób potrafi połączyć tradycję z nowoczesnością, dzięki czemu bez problemu możemy uzyskać zamierzony efekt przytulności i wytworności.

Architekt i kwieciste zasłony

architekt wnętrzKażdy dobry architekt wnętrz zna wyznaczniki tego stylu i stosuje je w swoich projektach. Jakie zatem są to wyznaczniki? Po pierwsze, stosowanie naturalnych materiałów. Jeśli podłoga – to tylko drewniana. I meble także. W dodatku bardzo często maluje się meble na biało, dzięki czemu w prosty sposób można uzyskać pewną lekkość w pomieszczeniu oraz wrażenie delikatności. Takie białe meble doskonale komponują się ze wzorzystymi tkaninami – a w stylu angielskim jest ich całe mnóstwo. Architekt wnętrz może zaprojektować nam na przykład kwieciste zasłony, poduszki w róże, takie obrusy, a nawet obicia. Czasami poleca się nawet kwiecistą tapetę na ściany. Oprócz kwiatów, popularnym motywem jest kratka. Niektórym takie wzorzyste dodatki mogą wydawać się kiczowate, jednakże jeżeli jest to zrobione ze smakiem, to prezentuje się naprawdę dobrze, dlatego właśnie pomoc architekta jest tutaj nieodzowna. Na przykład, zamiast tapetować całe cztery ściany, można ozdobić tylko jedną, a pozostałe pozostawić w neutralnych, pastelowych barwach.

architekt wnętrzMożemy też zdecydować się na sztukaterię wewnętrzną na przykład w postaci dekoracyjnych listew przysufitowych lub przypodłogowych. Jeśli chodzi o meble – mogą być masywne, ale ważne, by nie przytłaczały, dlatego właśnie maluje się je często na biało, o czym już wspomnieliśmy. Oprócz komód, witryn, dużych sof i foteli, przydają się także podnóżki oraz pufki. Nie może zabraknąć też stoliczków, jak i półek na bibeloty. Oczywiście wszystko w umiarze. Styl angielski nie jest bardzo popularny – wszystko dlatego, że wiele osób po prostu boi się takiego odważnego stosowania wzorzystych tkanin. Takie osoby boją się, że przez to ich mieszkanie będzie wyglądało po prostu kiczowato. Dlatego jeszcze raz warto powtórzyć, że ważne jest, by aranżacja wnętrz była przeprowadzona ze smakiem.

A więc najlepiej jest skorzystać ze wsparcia doświadczonego architekta wnętrz, który wie, co robić, aby nie przekroczyć granicy między stylem angielskim a kiczem. Dzięki jego pomocy będziemy mogli cieszyć się pięknym, stylowym wnętrzem, z którego zostało wydobyte wszystko to, co najlepsze. Takie mieszkanie na pewno będzie prezentowało się przyjemnie.